Slovenské Rádio Anténa se proměnilo v rockovou stanici, doplnilo bohatou nabídku rockových rádií

Před lety začínalo s česko-slovenskými hity, následně se přeformátovalo na stanici hrající aktuální hity. Nyní má ambici přerazit s rockovým formátem. Na Slovensku vysílá nová značka Anténa rock rádio.

Screenshot nového webu Anténa rock rádia

Screenshot nového webu rádia Anténa rock

Rádio Anténa se vymezuje vůči Jemným melodiím

Anténa rock rádio neoficiálně patří do portfolia finanční skupiny J&T, oficiálně jej vlastní Peter Korbačka, dlouholetý partner této skupiny. V rámci portfolia je začleněno i Rádio Jemné melodie. Obě stanice se potřebují vůči sobě vyprofilovat. I to byl jeden z důvodů, proč Rádio Anténa po letech změnilo formát na rock.

Přitom původně šlo o stanici, která vysílala výhradně českou a slovenskou produkci. Své působení začala pod značkou Rádio Hey!, tehdy šlo o export zavedené české značky na Slovensko. Průzkumy dlouhodobě naznačovaly, že posluchači nemají o podobný formát výraznější zájem a tak Rádio Hey! po několika letech změnilo název i formát na Hitrádio Anténa.

Rocková Anténa přichází na plně obsazený trh

Nyní přichází další úprava názvu a formátu. Tentokrát by mělo jít o dlouhodobější změnu. Anténa nicméně přichází s rockovým formátem v době, kdy poptávka po podobných stanicích je už nasycena. V samotné Bratislavě vysílají až dvě rockové stanice – Aligator a Rocková republika – z nichž druhá jmenovaná má nadregionální ambice.

Takřka celoplošné neboli multiregionální pokrytí má i Rádio One Rock. Rocková Anténa tak bude čtvrtou stanicí, která se hodlá ucházet o saturované publikum. To může výrazně ztížit její pozici na trhu. Na druhou stranu to prospěje konkurenčnímu prostředí, jelikož posluchači budou mít širší výběr.

Čeští a slovenští posluchači mají na výběr až devět moderovaných rockových stanic

Nepochybně jde o dobrou zprávu i pro české posluchače. Ti budou mít k dispozici celkem až devět plnohodnotně moderovaných rockových stanic v češtině a slovenštině. Vedle sítě Rock radio, Radio Beat a RockZone 105,9 působí na lokálních trzích ještě Gama radio a RockMax.

Na Slovensku to budou právě stanice Aligator, Rocková republika, Rádio One Rock a Anténa rock. Poslední jmenovanou stanici je možné poslouchat i přes satelit na pozici 23,5 st. východně.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: