Šlágr už má na Slovensku konkurenci i v rozhlasové podobě

digitalniradioNejen televize, ale i soukromé rádio vzniká za účelem hudební produkce pro starší publikum. Začátkem července se ve slovenském éteru objevilo Rádio Šláger, které hodlá využít vlnu popularity vyvolanou stejnojmennou českou televizí.

Majitel televize Šlágr Karel Peterka možná ani netušil, jaký zájem svým produktem vyvolá. Původně šlo pouze o programový blok v rámci vysílání lifestylové televize Stil. Tu následně televize Šlágr zcela pohltila a nahradila. Nyní se o podobný úspěch pokusí i slovenská televize Joj, která 1. srpna spouští zkušební vysílání televize Senzi.

To ale není všechno. U našich východních sousedů se totiž objevilo i Rádio Šláger, které se věnuje podobným žánrům. Začalo vysílat v oblasti Považí už 1. července letošního roku. Za projektem stojí Marian Dokupil, který původně založil rozhlasovou stanici pro mladé – Rádio GO DeeJay. Po několika letech přesunul vysílání na internet a do éteru pustil stanici Melody FM. Ta ale dlouho nevydržela a loni ji Dokupil zavřel a své terestrické frekvence propůjčil konkurenčnímu Rádiu Best, které v této oblasti nemělo dostatečné pokrytí.

Obě strany ale před dvěma týdny oznámily, že jejich vzájemnou spolupráci neschválila regulační rada, a Best FM tak na frekvencích svého regionálního konkurenta zastavilo vysílání. Do éteru se však už nevrátil projekt Melody FM, nýbrž právě Šláger rádio. Jde zřejmě o narychlo sestavený projekt, jelikož nová stanice nemá ještě ani webovou stránku. Live stream je však k dispozici.

Provozovatel teď musí požádat regulátora o schválení nového formátu a programové struktury. Stanice přitom vysílá na základě stejné licence, která byla v roce 2004 udělena projektu tanečního rádia GO DeeJay.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: