SkyRock se brzy ozve v okolí Mohelnice a Zábřehu, stavba vysílačů je náročná

rozhovor_foretnik_berger

Dnes vám přinášíme druhou část slibovaného rozhovoru s Markem Bergerem, programovým ředitelem rádií Haná a Rubi. Tentokrát jsme si ovšem navíc povídali se samotným ředitelem Rádia Haná panem Davidem Foretníkem. Tématem budou mimo jiné novinky i stálice programového schématu, řeč přijde mimo Rádio Haná též na rockový okruh Rádio Haná Olomoucko s programem SkyRock. Oba pánové nám poodkryli plány na jeho expanzi.

Obměna zvukového obalu, druhý staniční hlas či novinky v programu nejsou jedinými tématy dnešního rozhovoru, který si budete moci přečíst. Hostem byl ředitel Rádia Haná pan David Foretník a programový ředitel Rádia Haná a Rádia Rubi pan Marek Berger. Řeč přišla samozřejmě na rockový okruh Rádia Haná a spuštění nových kmitočtů. Přečíst si můžete též první část rozhovoru, na který volně navazujeme.

DOPORUČUJEME: Klub 90′ má na Rádiu Rubi obrovskou odezvu, říká Marek Berger

Druhý staniční hlas a nové soutěže na Hané

RadioTV: Letos postupně obměňujete zvukový obal Rádia Haná, kromě nové grafiky zaznamenali pozorní posluchači také nový staniční hlas. Můžete nám nový hlas prosím blíže představit? Proč jste se rozhodli k osvěžení zvukové prezentace stanice?

Marek Berger: Začali jsme používat jako druhý staniční hlas Vojty Lipiny, mladého muže se sytým hlasem. Vojta je hercem Moravského divadla Olomouc. Hlavním hlasem Rádia Haná zůstává nadále Petr Štěpán.

RadioTV: Zvuková grafika ovšem není jedinou novinkou, nasadili jste nové rubriky. Za všechny se zastavím například u „Žhavé linky Rádia Haná“, která rozšiřuje zpravodajský servis. Vysíláte jej dvakrát denně. Mohou se do tohoto pořadu zapojit i samotní posluchači?

David Foretník: Žhavá linka je univerzální prostředek k tomu, jak posluchačům přiblížit zajímavé osobnosti z regionu a přinést rozhovory s pořadateli významných místních akcí. Posluchači se do něj mohou samozřejmě zapojit a to například tak, že nám pošlou tip na zajímavou akci prostřednictvím e-mailu info@radiohana.cz.

RadioTV: Rádio Haná přichází stále s novými soutěžemi. Prozraďte prosím našim čtenářům, na jaké soutěže se mohou v těchto dnech těšit.

David Foretník: Aktuálně rozdáváme ve vysílání benzin zdarma, lety balonem nebo lístky na nejlepší akce v regionu (nejblíže například vstupenky na vystoupení Status Quo v Olomouci 5. listopadu 2011). Připravujeme soutěž o výlet na zápas Herty Berlín včetně setkání s Romanem Hubníkem a tradičně Vánoce na Hané zadarmo. Informace najdou posluchači na www.radiohana.cz.

hana_0011

Posílení hudby ze 70. let neplánujeme

RadioTV: Vydejme se k hudební složce Rádia Haná. Současnou muziku doplňuje „nejlepší hudební výběr“ z osmdesátých a devadesátých let. Co říkáte na nápad doplnit hudební portfolio o další hudební dekádu, konkrétně 70. léta? Nějaké ohlasy možná máte z jednoho víkendového speciálu a navíc i někteří posluchači na těchto hitech vyrůstali (tedy dle Vašeho sloganu). Mohl by být mezi cílovou skupinou posluchačů zájem? Existuje poptávka?

Marek Berger: Neplánujeme výrazné posilování hudby ze 70.let. Spíše chceme formou speciálních víkendů či komentovaných pořadů přiblížit „nesmrtelné“ songy z této doby. Nic víc, nic míň :-).

RadioTV: Větší prostor než dříve dostává česká a slovenská hudba, sobotní „Nejlepší domácí výběr CZ&SK“ se etabloval. Přeci jenom české muziky je v rádiích obecně poměrně hodně. Roman Pachta, hudební expert Rádia Haná, začal komentovat loni právě i česko-slovenský hudební výběr z 80. a 90. let. V čem se liší Vaše hudební nabídka od konkurence?

David Foretník: Tak především nehodláme hrát „normalizační pop“. Sobotní dvouhodinovka „Československé párty“ od 18. hodiny má vzrůstající poslechovost, takže volba tohoto typu pořadu byla jednoznačně správná. Do portfolia komentovaných songů  jsme letos přidali také československé interprety. Je to logické doplnění pro tento typ úspěšného programového prvku.

PSALI JSME: Vzniknul fanklub dopravního zpravodaje rádií Haná, Hey, Kiss JČ a Rubi

RadioTV: V polovině léta na Facebooku vznikla patrně recesistická stránka vztahující se k moderátorovi dopravního zpravodajství. Když budu konkrétní, jedná se o „Moravský fanklub Antonína Pečenky“. Co říkáte na tuto akci? Čím Vás osobně zaujala osoba Antonína Pečenky?

Marek Berger: Můžete ho milovat, můžete ho nenávidět, ale to je tak asi jediné, co s tím můžete dělat. Někteří posluchači nám píší, že jeho hlas a projev je „otřesný“, pak má Antonín dovolenou a ti samí lidé vám říkají, kdy se vrátí. Tonda vzbuzuje emoce a to se mi líbí. To, že má svůj fanklub, je přirozené a potěšující, hned jdu kliknout na „líbí se mi„.

hana_002

Pepin z Hané stálice, Holky odvedle a Doňa Mimoňa pokračují

RadioTV: Rádio Haná vysílá od dubna rozhlasovou mikrokomedii „Holky odvedle“ s Jaroslavou Kretschmerovou a Barborou Popelkovou, přes léto jste rubriku přerušili. Jaká máte odezvy na její zařazení? Vrátíte ji na podzim do vysílání? Pokud ano, můžeme se těšit na všech 420 dílů?

David Foretník: Programové prvky vybíráme především podle obliby u posluchačů a od září se vrací nejen „Holky od vedle“, ale také „Pepin z Hané“.

RadioTV: Úspěchy slaví právě i původní pořad Rádia Haná s názvem „Pepin z Hané“. Loni v srpnu jste křtili jeho vůbec první CD. Ohlasy na něj byly značné. Předčil zájem posluchačů Vaše očekávání? Prozradíte, jak úspěšný je prodej nosiče? Uvažujete výhledově o druhém dílu?

David Foretník: Pepin z Hané je stálice našeho vysílání a plánujeme na podzim vydat druhý díl. To asi hovoří za vše :-)

RadioTV: U rozhlasových seriálů ještě na chvíli zůstaneme. Druhý okruh Rádia Haná s programem SkyRock nasadil v dubnu 2011 legendární radionovely z Venezuely s názvem Doňa Mimoňa. Jak reagují posluchači „rockové“ Hané? Vrátíte program zpátky do vysílání? Pokud se nemýlím, plánovaly se nové, premiérové díly seriálu Doňa Mimoňa. Je jejich výroba stále ve hře, nebo nakonec k realizaci nedojde?

David Foretník: Doňa Mimoňa je zpět a pokud vše dobře půjde, tak budou i nové díly.

hana_003

Stavba vysílačů je časově i finančně náročná

RadioTV: Rádio Haná Olomoucko s programem SkyRock aktuálně naladí posluchači na čtyřech kmitočtech. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání máte již delší dobu další čtyři kmitočty (Moravská Třebová, Mohelnice, Svitavy a Zábřeh). V jakém časovém horizontu se rozezní éterem rockové vlny Haná na těchto frekvencích?

Marek Berger: Stavba vysílačů je časově i finančně náročná. Náš technický tým na tom pracuje denně, takže již brzy se rozezní Skyrock v Mohelnici, Zábřehu a okolí těchto měst. Vše jde podle plánu.

PSALI JSME: Free Radio z nového stanoviště a správné kmitočty SkyRocku

RadioTV: Čerstvě jste získali dva nové kmitočty pro SkyRock, jeden v Rýmařově (Stráň) a druhý ve Valašském Meziříčí (Štěpánov), čímž jste překročili hranice Olomouckého kraje. Kapacita volných kmitočtů v České republice je prakticky prázdná. Je ještě kam expandovat? A máte zájem hudební formát „SkyRock“ rozšířit do jiných oblastí?

Marek Berger: Poptávka je hlavně ze strany posluchačů, což nás motivuje nejvíce. Jen pro doplnění, rýmařovský kmitočet je určen pro Radio Haná, nikoli SkyRock. Primárně nás zajímá náš region. (Poznámka RadioTV: Rozhovor probíhal v době, kdy byly známy kmitočty jen z tiskové zprávy RRTV.)

PŘEČTĚTE SI: RRTV rozdala devět kmitočtů, pro SkyRock putují hned tři

RadioTV: Září se blíží. Mohou se posluchači těšit na nějaké další novinky? Na co pozvete posluchače?

David Foretník: Stále vytrvale pracujeme na všem, co se rádia týká, takže o novinky nebude nouze. Posluchače chci především pozvat k poslechu Rádia Haná. Jsme tady doma již dvacátým rokem a díky vám posluchačům jsme dlouhodobě nejposlouchanější regionální rádio v Olomouckém kraji. Vysíláme nejvíc informací z regionu a díky vysoké znalosti naší značky jsme také stabilní partner pro naše klienty.

hana_004

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .