Skupina Radio United převzala zbylý podíl v Radiu 1

radio-1-koza-651

Společnost Radio United Broadcasting v nedávné době plně ovládla pražské alternativní Radio 1. Posledních deset procent držela v licencované společnosti její ředitelka Lenka Wienerová. Nyní čeká tuto společnost fúze s mateřskou skupinou.

O chystaném převodu minoritního podílu Lenky Wienerové ve firmě Agentura TRS, která vlastní vysílací licenci Radia 1, informoval server RadioTV.cz už před měsícem v článku Pražské Radio 1 zůstane ve skupině Radio United. Původně tato společnost nebyla součástí fúzí, které ve skupině proběhly v průběhu letních měsíců. Z toho jsme vyvozovali, že většinový majitel si nechává prostor pro možný případně vyčlenění Radia 1 ze skupiny někdy v budoucnu.

Nakonec se však ukázalo, že skutečným důvodem zpoždění byl právě minoritní podíl ředitelky Lenky Wienerové. Ten musel nejprve přejít na nového majitele. K fúzi s mateřskou skupinou dochází pouze tehdy, když vlastnická společnost kontroluje celých sto procent firmy, která vlastní vysílací licenci.

Nyní je Radio 1 plně rukou skupiny miliardáře Ivana Zacha a v průběhu příštích měsíců dojde k avizované fúzi s mateřskou skupinou, konkrétně se společností Radio United Broadcasting, která je držitelem vysílacích licencí téměř všech stanic této skupiny.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .