Skupina Radio United dostává jasnější strukturu

radio-united-groupRozhlasové stanice, které byly doposud součástí skupiny Radio Investments, se licenčně i servisně začlení pod společnosti Radio United Services a Radio United Broadcasting. Bude je ovládat firma Radio United Group, která sdruží stanice Kiss, Beat, Country, Spin, Rádio Jizera, alternativní Rádio 1 a síť rockově-sportovních stanic Hey!.

Celá skupina tak bude stavět na obchodní značce Radio United, informoval web Borovan.cz. Zastřešující firma Radio United dostane nové obchodní jméno Radio United Group. Její dceřiná společnost Radio Beta, která ovládá všechny licence zmíněných stanic, se přejmenuje na Radio United Broadcasting. Servisní organizace a mediální zastoupení budou spadat pod společnost Radio Alfa, která dostane název Radio United Services.

Na českém rozhlasovém trhu se tak zformovala další významná vlastnická skupina. Na privátním trhu budou soupeřit skupiny Media Bohemia, Lagardere Active ČR, Radio United a společnost Londa, která provozuje Rádio Impuls a pražskou stanici RockZone 105,9.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: