Skupina Lagardere potvrdila odchod Ondřeje Černého a Petra Nosálka z české BBC a projektu ZET

bbcworldservice_czŠéf projektu BBC Česká republika a Rádio ZET Miroslav Škoda potvrdil informaci o odchodu některých redaktorů z českého vysílání BBC, které provozuje skupina Lagardere. Editor Petr Nosálek má smlouvu do 30. června, s Ondřejem Černým společnost BBC Radiocom rozvázala spolupráci k 19. červnu. Vysílání BBC a projekty Studio Zet to nijak neohrozí.

Nosálek do konce června, Černý už bez smlouvy

V pátek večer jsme přinesli zprávu, že skupinu Lagardere a její nejnovější akvizici BBC/Radio Zet opouští dva zkušení novináři Petr Nosálek a Ondřej Černý. Výpověď měla podat i redaktorka Barbora Kreuzerová a překladatelka Zora Neoralová, která produkuje českou verzi zpráv BBC World Service. Všichni měli zkušenost ze zaniklého Rádia Česko, které předcházelo dnešnímu vysílání společnosti BBC Radiocom.

Šéf české BBC a projektu Rádio ZET Miroslav Škoda serveru RadioTV.cz potvrdil pouze odchody Nosálka a Černého. „Petr Nosálek má termínovanou smlouvu s plánovaným koncem platnosti k 30.6. Pracovní poměr s panem Ondřejem Černým jsme (společnost BBC Radiocom) zrušili ve zkušební době k 19. červnu,“ řekl Škoda s tím, že redaktorky Kreuzerová a Neoralová v projektu i nadále zůstávají. „S paní Kreuzerovou a paní Neoralovou máme smlouvy na dobu určitou pokrývající minimálně celý letošní rok.

PSALI JSME: BBC a Rádio ZET opouští zkušení novináři a klíčoví editoři

Odchod zkušených novinářů by se neměl provozu nijak dotknout

Dvojice Nosálek – Černý pro Lagardere kromě každodenní publicistiky pokrývala i specializované formáty Studio ZET nebo Investice ZET. Podle Miroslava Škody ale nebude mít odchod obou novinářů vliv na tyto dva tituly, ani na další aktivity české BBC a značky ZET. Na obsahu BBC Česká republika a portálu ZET.cz se podílí necelých 20 lidí. „Projekty, o kterých mluvíte, se týkají jak rádia, tak portálu ZET.cz a v současnosti na nich pracuje realizační tým necelých dvaceti lidí. Ten postupně rozšiřujeme. Ve struktuře týmu je zabudovaný systém zastupitelností,“ dodal Miroslav Škoda.

Podle původních informací měla část týmu výhrady k personální politice mediálního domu Lagardere. Místo respektovaných a zkušených novinářů, s nimiž Lagardere vyjednávala, prý nakonec najala lidi nemající zkušenosti s podobným typem média. Šéf projektu BBC/Rádio ZET podobnou interpretaci odmítá. „Rádio BBC a portál ZET.cz jsou unikátní projekty skupiny Lagardere Active (LARI ČR) a spolupracovníky vybíráme výhradně podle znalostí a dovedností, nikoliv podle vazeb na jiné projekty či bývalá angažmá,“ uzavírá Miroslav Škoda z mediálního domu Lagardere.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .