Skupina GES dokončila fúzi stanic KISS a HEY, stranou zůstává Radio 1

kissradioPodnikatel Ivan Zach a jeho skupina GES úspěšně završila fúzi rozhlasových stanic KISS, Beat, Spin a dalších, které nově začlenila do svého portfolia. Společně se svou značkou rádií HEY! se tak zařadí do čtyřky nejsilnějších vlastníků rádií na českém trhu.

Novou nástupnickou společností servisních firem se stala Radio United Services. Jednotlivé licence rádií Kiss, rockového Rádia Beat, hip-hopové stanice Spin a Rádia Orchidej přecházejí díky fúzi do nástupnické společnosti Radio Investments. Do třetice došlo k fúzi licencovaných společností stanic Rádio Jizera, Kiss Delta, Country rádio a všech rádií HEY! pod nástupnicou firmu InFin. Upozornil na to server Mediář.cz, který se odvolává na informace, jež skupina Radio United rozeslala svým obchodním partnerům.

Stranou všech fúzí zůstává licence alternativního Radia 1. Tu i nadále bude kontrolovat společnost Agentura TRS, která se nesloučí s mateřskou firmou.  Skupina Radio United má v provozní společnosti Radia 1 podíl 90 procent. Zbylých deset procent i nadále zůstává ředitelce Lence Wienerové. Majoritní vlastník Radia 1 si tímto krokem nechává prostor k případnému prodeji stanice novému zájemci někdy v budoucnu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .