Skončilo internetové taneční Rádio Zlatka

Pokus o reinkarnaci kdysi populárního tanečního rádia Zlatá Praha nevyšel. Provozovatel internetového Rádia Zlatka náhle oznámil ukončení vysílání. Poslední moderovaný pořad odzněl včera, tedy v úterý 25. února 2014. Stanice vysílala dva roky.

radio-zlatka-651

Po dlouhých úvahách bude vysílání tohoto rádia k 25. únoru 2014 ukončeno. Finanční náročnost provozu rádia bez návratnosti už bohužel neumožňuje rádio držet nadále při životě,“ uvedl provozovatel Rádia Zlatka na webu stanice. Včerejší den byl tudíž posledním vysílacím dnem Zlatky, která se na internetu objevila přesně před dvěma lety.

Ukončení vysílání bylo paradoxně ohlášeno v den druhého výročí zahájení, tedy v pátek 21. února. K situaci se vyjádřil i majitel stanice Michal Krause. „Rádio Zlatka jsem bral jako srdcovou záležitost, za dosavadních podmínek ale bohužel není možno tento projekt držet při životě. Chtěl bych poděkovat všem z našeho týmu, kteří stáli za tvorbou kvalitního obsahu na profesionální úrovni a samozřejmě také posluchačům a fanouškům Zlatky za přízeň a oddanost jak v éteru, tak i na akcích, které jsme pod hlavičkou Zlatky pořádali. Byla to zajímavá zkušenost, ale bohužel takto úzce hudebně zaměřené rádio nemá šanci na přežití,“ uvedl Michal Krause na webu stanice.

Po skončení vysílání ještě na Facebooku dodal: „Ač jsem se snažil dělat vše co bylo v mých silách, aby radio přežilo, aby všichni za svojí práci dostali finanční odměnu, a aby nám tady zůstala taková hudba, kterou nám Zlatka přinášela tak to nestačilo. I když takto úzce zaměřené moderované radio jen tak nikde nenajdete, je bohužel velmi težke docílit alespoň samonosnosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .