Silvestr 2012: Pozvánky na vysílání Českého rozhlasu

silvestr_perex_cer

Silvestrovské tipy Českého rozhlasu nabídnou přehled o nejzajímavějších pořadech, přípitcích a jiných formátech posledního dne letošního roku a prvního dne toho příštího. Přípitek budou na různých okruzích pronášet různé osobnosti, na Dvojce Českého rozhlasu jej pronese přímo generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Všechna moravská regionální studia potom chystají společné vysílání – Moravský Silvestr.

Celoplošné stanice Českého rozhlasu

Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude hostit v 10 hodin komika Miloše Knora, zpovídat jej bude Lucie Výborná. Ta po boku Jana Pokorného provede od 20:00 tradiční silvestrovským vysíláním. Konec je naplánován na 2. hodinu ranní.

Dvojka Českého rozhlasu naplánovala Silvestr ve znamení trojek, posluchači uslyší tři moderátory (Sabina Laurinová, Zdeněk Junák, Karel Štědrý), tři orchestry a tři generace herců. Odpoledne nás čeká Tobogan, Salón humoru aneb Silvestr a původní rozhlasovou hru trojice Lábus, Kaiser, Czech s názvem Hledání.

ČRo 3 – Vltava vyhradí poslední hodiny roku komponovanému celodennímu vysílání, v letošním roce bude mít prostor Gastronomický Silvestr aneb Polární záře v kuchyni). Proč zrovna toto téma? Na naší volbě není nic překvapivého, troufám si tvrdit, že gastronomie lidstvo provází ještě déle než například ‚nejstarší řemeslo‘. Hostiny v podání Petronia, Rabelaise nebo Hrabala patří k těm nejskvostnějším pasážím v dějinách světové literatury.“ Na Nový rok bude mít prostor Soutěžní Čajovna či novoroční koncerty Vídeňských filharmoniků a České filharmonie.

ČRo Radio Wave odvysílá v 19:00 DJ set Malachai ze Solid Steel Radio Show, jedná se o energickou hudbu.

Názory a argumenty speciál budou na programu ČRo 6, v letošním roce naposledy. Redakce se postupně ohlédne za rokem v České republice, ve světě a kultuře.

Moravský Silvestr 2012

Český rozhlas Brno, Olomouc a Ostrava odvysílají od 15:05 Moravský Silvestr 2012, ten charakterizuje Český rozhlas jako Veselé a chutné ohlédnutí (…) za letošním Moravským rokem plným moravských a slezských dobrot.“ Co bude jeho náplní nám prozradil Český rozhlas: Moderátorky moravských stanic ČRo Marcela Vandrová, Zora Ježková a Dagmar Misařová se sešly, aby se ohlédly za společnými přenosy letošního Moravského roku a také aby na sebe prozradily to, co jste ve vysílání neměli možnost slyšet, neb to rozhlasový mikrofon naštěstí nezachytil. Vydejme se tedy společně do zákulisí vysílání o štramberských uších, loštických tvarůžcích, valašských frgálech, velkopavlovickém víně, jesenické zvěřině či hrubovrbeckých štrúdlech. Znít bude folklór i folk, šampaňské poteče proudem a vy se skvěle pobavíte, pokud si Český rozhlas Brno, Olomouc a Ostrava naladíte.

silvestr_banner_cer

Regionální stanice Českého rozhlasu

ČRo Brno bude mít speciální vydání pořadu Apetýt, odpoledne servíruje Silvestrovskou Siestu, Když jsou zprávy zábava a Veselé noty.

ČRo České Budějovice nabídne pohled na neobvyklá příjmení (Na koho to jméno padne), silvestrovské vydání pořadu Pavla Zajíce (Bez Zajíce ani ránu aneb Folkové pecky a petardy nejen z antikvariátu) a dechovky jinak (Roztoč to, aneb muzikanti se baví).

ČRo Hradec Králové má v programu dvě speciální hodinky, v první vybírá oblíbené scénky Vladimír Hron, v druhé Uršula Kluková. Odpolednem se prolne dvojitá porce Sejdeme se na Šalandě“.

ČRo Olomouc láká posluchače na Silvestrovský Maxi Větrník se Zorou Ježkovou. Silvestrovský Starý pecky Jirky Matějů startují v netradičním čase v 17:00, zůstanou přesto věrni své tradici. Na Nový rok plánuje olomoucké studio „Tichý dvojhlas“ ke 20. výroční vzniku samostatné České republiky.

Na Silvestr s Arturem, pásmo vtipů, zve ČRo Ostrava. Na Nový rok odvysílá Ostravské příběhy a ochutnávku z koncertů Radio Ostrava Live.

ČRo Pardubice po obědě podává Hudební dezerty, odpoledne bude bavit scénkami z archivu.

ČRo Plzeň nasazuje Silvestrovský blok s Romanem Stupkou a KVětou Bodóllovou, o den později Novoroční rozhlasovou hitparádu.

ČRo Region odvysílá Tandem Jana Rosáka s hercem Luďkem Sobotou, následují Pochoutky s nejlepšími českými imitárory. V poledne se budou plnit hudební přání posluchačů. Silvestrovské rozšířené vydání pořadu Nalaďte si legraci začíná už v 13:04, Patrik Rozehnal bude bavit posluchače výběrem z pořadu „Možná přijde i kouzelník“, celková stopáž je stanovena na 386 minut.

Mezi kontinenty se ve stejnojmenném pořadu vydá ČRo Regina, speciál startuje úderem 16. hodiny. Průřez posluchačsky nejúspěšnějšími hity roku nabídne v 17:00. Vrcholem večera bude záznam koncertu Čechomor a Suzanne Vega v Malostranské besedě. Na Nový rok od 18:00 uslyšíme hudbu k pražskému ohňostroji.

ČRo Sever plánuje Pohodové odpoledne s Jindrou Moravcovou, Oldiesparádu, rozhovory či hudební střípky.

Tipy na vysílání Českého rozhlasu

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jerry Prohaska

    Český rozhlas Region – střední Čechy si pro posluchače vybral více než šestihodinový speciál pořadu Nalaďte si legraci. Vybírat bude z televizního pořadu Možná přijde i kouzelník.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: