Šest let od udělení licence Rádia Sázava, dnes HEY Radia. Projekt má komplikovanou historii

Původně středočeské Rádio Sázava, které dnes vysílá multiregionálně pod názvem HEY Radio, si připomíná šesté výročí od udělení své nynější FM licence. Sama stanice přitom s přestávkami vysílá od roku 2003, ale působila především na internetu.

radio-zena-v-prirode

Dlouhodobá FM licence byla projektu Rádio Sázava poprvé udělená dne 5. listopadu 2002 pro frekvenci 89,3 MHz a vysílač v lokalitě Benešov-Kozmice, jenž pokrývá významnou část středních Čech a Prahy. Frekvence původně patřila středočeskému Rádiu Presston, jehož licence vypršela 23. ledna 2003. Vysílání bylo na této frekvenci obnoveno v březnu téhož roku, nemělo však dlouhého trvání.

V rámci licencované společnosti se totiž objevily vážné spory, které vyústily do takřka desetileté právní bitvy. Archiv serveru RadioTV.cz nabízí množství článků na toto téma. Pokud si chcete připomenout toto dění, podívejte se na výpis článku se štítkem Rádio Sázava. První měsíce celé kauzy přibližuje článek Rádio Sázava – podrobný vývoj celé kauzy. Podrobné informace jsou i rozhovoru s Miroslavem Pýchou ze srpna 2011: Kniha o kauze Sázava by byla určitě napínavá detektivka plná zvratů, říká Miroslav Pýcha.

Podstatou celého příběhu je fakt, že v důsledku právních bojů Rádio Sázava od roku 2003 nevysílalo na VKV a bylo nepravidelně slyšet na internetu. Až po několika letech se objevilo pravidelné internetové vysílání a Miroslav Pýcha začal usilovat o návrat do FM pásma. Ten se mu povedl před osmi lety s rádiem Ethno (dnes COLOR Music Radio).

U projektu Sázava byl symbolickým datem 11. leden 2011, kdy bylo rozhodnuto o udělení nové licence Rádiu Sázava. Právě na základě této licence vysílá dodnes. Samotné vysílání probíhalo zkušebně od srpna 2011 a oficiálně bylo zahájeno 11. října 2011.

O pět let později došlo ke změně názvu Rádia Sázava na HEY Radio. Stalo se tak z důvodu jednoznačnější identifikace programu, jelikož program s názvem „Sázava“ vysílá i v jiných regionech než je ten domovský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: