Šéf Impulsu Jiří Hrabák: Rádia Dálnice se neobáváme, problém je jinde

Ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák zareagoval na slova Radima Pařízka ohledně údajně nepřiměřeného konkurenčního boje, který ostatní stanice vedou vůči Rádiu Dálnice. Hrabák vidí problem v nerespektování zákona ze strany regulátora a ve způsobu, jakým došlo k udělení desítek dokrývacích kmitočtů Rádiu Dálnice.

impuls-mikrofon-651

Konkurenci vadí sporný způsob přidělení kmitočtů

Radim Pařízek si v Lidovkách posteskl, že konkurence blokuje provoz Rádia Dálnice. Soudní spory, které se táhnou už několik let, znemožňují plnohodnotné využití kmitočtové sítě, kterou Rádio Dálnice získalo. Radim Pařízek říká, že jiní provozovatelé podávají žaloby, protože jim vadí nová konkurence. Ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák nicméně vidí problém zejména ve způsobu, jakým Rádio Dálnice vzniklo. Překáží mu, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v tomto případě nerespektuje zákon.

Pan Pařízek se plete, pokud se domnívá, že jde z naší strany o konkurenční boj vůči němu nebo Rádiu Dálnice. My v našich žalobách jen napadáme to, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nerespektuje zákon,“ řekl Jiří Hrabák serveru RadioTV.cz a uvedl několik příkladů, proč je projekt a kmitočtová síť Rádia Dálnice předmětem vleklých soudních sporů. Především je sporný už způsob přidělení desítek dokrývacích kmitočů pro jednu stanici, která v základu disponovala jen jedním lokálním vysílačem.

Soudy nám dávají za pravdu, tvrdí šéf Rádia Impuls

Je absurdní, jak může jedna stanice s vysílačem o výkonu necelých 100 wattů pro Jihlavu a okolí získat desítky dokrývačů po celé republice, navíc když v samotné Jihlavě mnohdy ani pořádně nevysílá. Dále je absurdní, že licence pro dopravní rádio obsahuje v licenčních podmínkách jen tři dopravní vstupy denně mezi 6. a 18. hodinou. Skutečně jde o dopravní rádio nebo má tato licence sloužit jinému účelu?“, ptá se Hrabák.

Šéf trhové jedničky Rádia Impuls tvrdí, že soudy mu v těchto případech dávají za pravdu. „Potvrzuje se, že regulátor v tomto případě nerespektoval zákon. To je naše hlavní výhrada,“ dodává.

hrabak-impuls-archiv-radiotv-675Jiří Hrabák na archivní fotografii serveru RadioTV.cz.

Rádio Dálnice oficiálně spustilo vysílání už v roce 2010, ale ve skutečnosti vysílá jen v okolí Jihlavy na kmitočtu 99,4 FM. Podle informací od rozhlasových nadšenců z regionu ale toto vysílání trpí častými výpadky, případně je příjem možný pouze v těsné blízkosti vysílače. Programově tato stanice vysílá různorodou hudbu a má předepsány minimálně tři dopravní vstupy denně v čase od 6.00 do 18.00 hod.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .