SeeJay Radio jde do DAB-T, RRTV mu udělila digitální licenci

seejay-logo-167Zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) s pořadovým číslem 14 přineslo zrod prvního ryze digitálního komerčního rádia v České republice. SeeJay Radio získalo licenci k provozování digitálního vysílání na dobu 8 let, kromě České rozhlasu jsou v DAB-T šířeny pouze dvě komerční stanice – Radio Proglas a mostecké rockové Gama Rádio. Zasedání Rady přineslo také udělení několika kmitočtů – pro Radio Beat a Kiss 98fm.

SeeJay Radio bude v DAB-T

Společnost SeeJay Radio obdržela od Rady licenci k provozování celoplošného digitálního rozhlasového vysílání stejnojmenného programu. Platnost licence je stanovena na 8 let. Z komerčních rádií vysílá digitálně pouze mostecké Gama Rádio a křesťanské Radio Proglas. SeeJay Radio se skepticky dívalo na možnost vysílat v FM pásmu: „Široká programová nabídka není v České republice v popředí zájmu.“

Z ARCHIVU: SeeJay Rádio s vlastní aplikací pro iPhone a Android

SeeJay Radio je velmi známá internetové hudební stanice, profiluje se čistě na taneční muziku. Ve vysílání se kromě aktuálních hitů dostávají taneční remixy. „Náš slogan DANCE MUSIC ONLY! budeme neustále ctít a nehneme se od něj ani na krok. Hlavním cílem je vytvořit posluchačům plynulý tok taneční muziky bez žánrových úhybů. Vše samozřejmě obohaceno akčními programovými prvky,“ takto se prezentuje See Jay Radio.

Ambice jít do FM pásmy jsou už dlouho

Ambice byly už podle dřívějších vyjádření SeeJay Radia vysoké, vedení usilovalo o rozšíření do klasického FM pásma, tedy mimo internet: „Doufejte spolu s námi, že náš zakladatel Svatopluk Janík bude mít tu čest přijmout vysílací licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, což se doposud po několika pokusech nepodařilo. Dosavadním trendem byla podpora pouze fungujících subjektů a upevňování jejich pozice. Tím pádem se nemůže k posluchačům dostat naše vysílání ‚radiovým éterem‘.“

ZAJÍMAVOST: Tak trochu jiná webrádia aneb Kam za odlišným streamem?

Zatím není známo, do jaké sítě DAB-T SeeJay Radio zamíří, nabízí se fungující příbramská společnost Teleko. Ačkoli možnost provozovat digitální rozhlasové vysílání mají i České Radiokomunikace nebo plzeňská firma RTIcz, prozatím své sítě nezprovoznily.

rrtv_banner

Letos v březnu prošlo SeeJay Radio několika změnami

Internetové taneční SeeJay Radio připravilo pro své posluchače několik novinek, kterými vybočuje z řady průměrných webových stanic. Kromě nové programové struktury a pořadů zaujme především vynikající zvukový obal, jež nemá mezi zdejšími internetovými stanicemi konkurenci. Vznikl pod vedením hudebního producenta Jeana Luca ve spolupráci se zpěvačkou Victorii.

PŘEČTĚTE SI: Změny na SeeJay Radiu – nové pořady a vynikající zvukový obal

Změny ve vysílání se projevily ještě v prvním únorovém týdnu. Během posledního měsíce se ale rádiový tým snažil odstranit případné nedostatky. „Všechny detaily, které běžný posluchač ani nepozná, jsme po celý uplynulý měsíc ladili k dokonalosti a řadíme se tak ke špičce rádií na tomto trhu,“ říká k uvedení změn programový ředitel Martin Košík.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .