RRTV vyřešila pět licenčních řízení, darovala tři kmitočty a řešila převody

zasedani_rrtvPo svátcích se můžeme ohlédnout za šestým zasedáním Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v letošním roce, které se uskutečnilo ve druhé půli března. V první části se řešilo celkem 67 bodů programu, přičemž pět z nich představovalo pět vyřešených licenčních řízení. Mimo jediný, ostravský kmitočet připadly technické prostředky svému koordinátorovi. Hned tři nové kmitočty výrazně rozšíří pokrytí rockového formátu na českém území, neboť se jednalo o výrazně bonitní kmitočty. Taneční hudba bude v Ostravě nadále zastoupena pouze rádiem Helax. Neřešila se však jen vyhlášená licenční řízení.

Ostravu nedostane Dance, ale Čas Rock

Rádio Krokodýl, jehož provozovatelem je společnost NONSTOP, obstálo v licenčním řízení o bonitní kmitočet Třebíč 101,7 MHz s výkonem 200 W. Již v červnu roku 2011 žádala společnost o přidělení třebíčského nominálu, jenže RRTV shledala kvůli zásahu 52 271 obyvatel jako „dostatečně bonitní k vyhlášení licenčního řízení“. Kontrolní orgán nicméně záhy od hranice 50 tisíc posluchačů jako vyhlášení bonity opustila.

Country Radio zamíří do Mostu na frekvenci 102,6 MHz. S vyzářeným výkonem 100 W. Technický prostředek je o zhruba 10 tisíc výkonnější než novinka Krokodýla.

Společnost Star Promotion obdržela do portfolia rockových rádií Hey! nominál 106,8 MHz. V Českých Budějovicích se díky vyzářenému výkonu 100 W pokusí oslovit až 108 270 obyvatel. Ukáže čas, nakolik dokáže silně bonitní kmitočet získat nových posluchačů formátu „rock&sport“.

Druhým rockovým formátem úspěšným v aktuálních licenčních řízeních je program Gama Rádia, provozovatelem je společnost Gama media. Do Liberce se podívá na nominálu 90,3 MHz, technický prostředek vystavený v části Vratislavice se s vyzářeným výkonem 200 W je určen pro 107 747 obyvatel.

Nejúspěšnějším žadatelem co do bonitnosti kmitočtů je společnost JUKE BOX, pro rockový okruh Radia Čas získala nominál 99,9 MHz, díky vyzářenému výkonu 100 W z lokality Ostrava – Vítkovická jej bude moci naladit 338 553 obyvatel. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhodnotila příchod rockového formátu do Ostravy jako nejpřínosnější. Připomeňme, že koordinátorem kmitočtu byla společnost společnost Max Loyd pro program Dance Radio. RRTV o prvotním osudu rozhodovala v prosinci 2011.

UPŘESNĚNÍ 3.4. – 15:36: Bližší zkoumání ukázalo, že kmitočet 99,9 MHz nezávisle na sobě koordinovali dva provozovateléMax Loyd pro program Dance Radio i společnost JUKE BOX pro Radio Čas Rock.

rrtv_banner

Kmitočty pro Blaník, Rádio Jihlava a Gama Radio

Nový kmitočet bez licenčního řízení získává Rádio Blaník, putuje do Jablonce nad Nisou, na nominálu 92,7 MHz se pokusí se stowattovým vysílačem zasáhnout 57 877 obyvatel. RRTV na základě odborného vyjádření znalce neshledala kmitočet dostatečně bonitní k vyhlášení licenčního řízení.

Gama Rádio bodovalo hned dvakrát, provozovatel Gama media se dostane do Karlových Varů na kmitočtu 107,9 MHz, výkon 200 W stačí k zásobení 56 702 obyvatel. Ani tento kmitočet neshledal kontrolní orgán jako bonitní.

Společnost NONSTOP získala povolení k navýšení výkonu vysílače Jihlava – Hosov 101,1 MHz ze stávajících 250 W na 630 W. Novinka se týká programu Rádio Jihlava.

Rádio Dálnice nebylo k zachycení

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se seznámila s důvody, proč společnost Route Radio nevyužívala 20. února a v období od 24. do  27. února 2013 kmitočet 99,4 MHz s výkonem 800 W určeným pro Rádio Dálnice.

Samson chtěl měnit kmitočty

Poměrně zajímavým faktem je, že Rádio SAMSON chtělo vyměnit kmitočty Železná Ruda 105,6 MHz a Karlovy Vary 105,0 MHz za dosud nezkoordinovaný kmitočet Klatovy 87,8 MHz, alternativně 92,2 MHz. Provozovatel vzal však zvou žádost zpět.

rrtv_banner2

Změny vlastníků rádií

Rada se seznámila s oznámením o sloučení provozovatelů Agentura TRS spol. s r. o., BROADCAST MEDIA, s. r. o., COUNTRY RADIO s. r. o., DELTA MEDIA BROADCASTING s. r. o., Rádio Bohemia, spol. s r. o., Radio Krumlov, s. r. o., RADIO MORAVA s. r. o., Radio ProTon s. r. o., RADIO PUBLIKUM spol. s r. o., RADIO STATION BRNO, spol. s r. o. a Radio TWIST Praha, s. r. o. podle ustanovení § 58 odst. 1 písm. b) zákona č. 231/2001 Sb.

Podnikatelská skupina GES Group Holding definitivně získala v lednu letošního roku skupinu rozhlasových stanic pod označením Kiss radio, dále stanice Country rádio, Spin, Radio Beat a Radio 1. Vedle nich bude i nadále provozovat síť Rádio Hey.

Výše uvedené společnosti navíc získaly souhlas se změnou licence spočívající „v převodu obchodního podílu Ing. Michala Mlejnka ve společnosti provozovatele na společnost Radio Investments s. r. o. a s tím související změnou způsobu rozdělení hlasovacích práv, vkladu jednotlivých společníků a výše obchodního podílu, seznamu společníků a společenské smlouvy„.

Další novinka se týká společnosti HAMCO, která provozuje Rádio Haná. RRTV udělila souhlas s převodem části obchodního podílu RNDr. Pavla Foretníka na jeho syna Ing. Davida Foretníka ve výši 60%.

Autor článku:

Komentáře (13)

 1. krpecr

  Proč tu frekvenci muselo dostat čas rock? tady na ostravsku pohodě jde naladit na 89,5 Fm ještě lepe ho chytam než kiss moravu.. klidně tu frekvenci mohlo dostat dance radio aspon by tu byla nova stanice

  1. rdsman

   Odpověděl jste si sám: „aspon by tu byla nova stanice“ Ne každému to přijde vhod, zejména z řad současných provozovatelů a skupin, které za nimi stojí. A to píši i přesto, že tu Fleischmannovu skupinu opravdu nemám v oblibě.

  1. Václav Kadlček

   Kdes přišel na moravské? I kvůli tou se liberecký Hey přejmenoval na Čechy. Je pravda že už je to nadbytečné kvůli několikanásobné přítomnosti rocku stejné úrovně, tedy ROckarida Gold a mám dojem i Práchně.

  2. Barka

   Ty nevíš , že rockové Hey bylo moravské? Já jsem ho roky chytal na 96.8 Brno.
   A ty pražské prasata ho ukradli Moravě.

 2. rdsman

  Je neuvěřitelné, že i v 21. století (či snad právě proto?) jsme svědky takových bolševických nechutností jako jsou licenční řízení RRTV, kde skupinka nikým nevolených samozvaných odborníků, kteří své fleky získali zejména za politickou loajalitu, rozhoduje podle toho, jak se vyspí (nebo jsou i jiná kritéria?), zda se pro ten který region hodí spíše ten nebo onen formát a provozovatel. Reálně se tímto postupem dospělo do stádia, kdy se na většině území nedá poslouchat vůbec nic. Bravo.

  1. Václav Kadlček

   lépe to ještě nikdo nevyjádřil

  2. Barka

   To je nesmysl. Napiš kde bydlíš a co posloucháš. Jinak jsou tvoje řeči jenom
   plané žvásty.

  3. rdsman

   Barka: Pokud už poslouchám rádio, pak je to přes týden ČRo 1 (i když ta dokola se opakující česká „hudba“ je skutečně něco odporného a dlouho už to nevydržím), o víkendu rakouské FM4. Z komerčních stanic, které vysílají na základě licence, se mi obrací žaludek. Lokality JČ, JM.

 3. Barka

  Jako rádiový fanatik ,což jsem, tě nehodlám nijak urazit , ani se tě dotknout,
  ale pokud posloucháš přes týden Čro 1, tak jsi pravděpodobně buď mentálně
  zaostalý nebo oběť této doby.Lokalita JČ,JM nic neříká o tom , kde bydlíš.
  Pokud máš možnosst , musíš investovat do tunerů a antén. Já mám zmapované
  okolí Uh. Brodu a souhlasím, že někde nejde chytit celkem nic , ale většinou jde
  o pohodlnost s tím , že signál nějak sám přiletí. Máš barák nebo panelák?
  Rakouské FM4 chytím také, je to sračka. Existuje Vltava, Proglas hraje navečer
  většinou špičkovou hudbu, atd.

  1. rdsman

   Abych si pořizoval špičkový tuner a anténní systém pro poslech těch našich kolovrátků, musel bych skutečně být – řečeno vašimi slovy – mentálně zaostalý nebo oběť této doby. Nevím, jestli jsem mentálně zaostalý, žádné vyšetření jsem v tomto směru neabsolvoval, necítím se tak. Oběť doby? Jde o to, z jakého pohledu. Kupříkladu nemám ani televizor. Nad celou mediální scénou jsem už zlomil hůl, protože to je žumpa skoro všude kam se podíváte. Když už volím mezi stanicemi, je tu ještě jedna volba: žádná stanice. A když už poslouchám, je to spíše z profesionálních důvodů. Obsah našich rádií není nic, bez čeho bych nedokázal být. Takže asi tak.

 4. Barka

  Asi jste těch rádií málo slyšel. Já jsem právě doposlouchal RockMax a bezvadně
  jsem se bavil. Teď si projdu programy kvalitních rádií jako Vltava ,Devín Brno
  a uvidíme.
  Pokud nemáte TV , tak je to vaše věc. Klidně se obejdete bez šunky , sušenek,
  a dalších tisíci věcí a Pokud jste zlomil hůl, tak nechápu , proč vlastně tyhle
  stránky otvíráte. Kupte si Blesk a čtěte si anebo knížku.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .