RRTV: Rocku se dařilo – zabodoval Beat, Čas a dvakrát Gama Radio

zasedani_rrtvRada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém třetím letošním zasedání řešila celkem jednapadesát bodů programu. Nedílnou součástí je udělování kmitočtů, hned čtyři udělené frekvence jsou určeny rockovým příznivcům, po jednom kmitočtů udělil kontrolní orgán Rádiu Krokodýl, Rádiu Petrov, Rádiu Dálnice a rádiu Kiss 98. Rádio Jih smí upravit podíl mluveného slova a Český rozhlas byl přizván k řízení o udělení licence BBC společnosti Lagardere.

Rock nad popem zvítězil

Prvním z úspěšných žadatelů byla společnost Route Radio. Projekt Rádia Dálnice se dostane také do Hynčic. „Bubláček“ s výkonem 50 W může podle výpočetního systému oslovit pouze 2 956 obyvatel. Pro úplnost ještě dodejme, že jej zájemci budou v budoucnu ladit na frekvenci 87,8 MHz.

Společnost NONSTOP bude moci šířit program Rádia Krokodýl nově také v Dačicích a okolí na nominálu 98,5 MHz. S výkonem 250 W je určen pro cca. 12 400 posluchačů.

Druhým jihomoravským rádiem, které rozšíří portfolio svých kmitočtů, je Rádio Petrov. Ačkoli parametr Vyškov město 98,4 MHz disponuje pouze výkonem 50 W, potenciální zásah posluchačů byl stanoven na 27 243 obyvatel. Provozovatelem této stanice je PS Křídla. Rádio Petrov navíc smí navýšit navýšit výkon kmitočtu Jihlava Bedřichov (98,0 MHz) ze 150 W na 250 W.

rrtv_banner

Svůj prostor dostal u RRTV také rock. Úspěšným žadatelem – a to hned dvakrát – se stalo Gama Rádio, resp. provozovatel Gama Media. Pro svůj program získal kmitočet Děčín město s vyzářeným výkonem 100 W může mít dosah 51 905 posluchačů. „Rádio ro(c)ku“ budou zájemci ladit na nominálu 92,0 MHz. Druhým novým technickým prostředkem byl nominál 105,2 MHz určený nově pro Sokolov, s výkonem 100 W osloví 42 462 obyvatel. Ani jeden z kmitočtů nebyl na základě ústního vyjádření znalce shledán dostatečně bonitním na to, aby bylo vyhlášeno licenční řízení.

Broadcast Media nadále pokračuje s expanzí „classic-rockového“ Radia Beat. Tentokrát získal do portfolia Svitavy Opatov na nominálu 107,8 MHz, s výkonem 200 W zasáhne až 41 652 obyvatele.

Dalším rockovým úspěchem je kmitočet 87,9 MHz pro Radio Čas Rock. Ve Valašském Meziříčí (Štěpánov) s výkonem 100 W je určen pro cca. 33 860 obyvatel. Jeho provozovatelem je samozřejmě firma JUKE BOX.

Rádio Bohemia pro program Kiss 98 získal nominál 97,1 MHz, v Děčíně a okolí může s výkonem 100 W oslovit 53 676 obyvatel, frekvence je už v provozu od pondělí 4. února 2013.

radiotv_face_n05

Další informace ze zasedání RRTV

Rada pro rozhlasového zasedání řešila převod licence společnosti British Broadcasting Corporation (British Radiocom provozuje BBC World Service) na Lagardere Active ČR. Do řízení týkající se této věci byl přizván též Český rozhlas, který na okruhu BBC World Service do konce února připravuje pro Rádia Česko.

Rádio Pálava, provozovatel stanice Rádio Jih, smí upravit podíl mluveného slova na 5-14% (do této kvóty se počítá i self-promotion). Současný podíl mluveného slova je stanoven na 12%.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Petr Kružík

    Ahoj Juraji! Nových kmitočtů je pouze 5. 2x Gama v Sokolově a Děčíně, 1x Krokodýl v Dačicích, 1x Petrov ve Vyškově a 1x Dálnice na severní Moravě. Ostatek je znovuudělení zažalovaných od Lagardere/Londy. Mimochodem SVY 107.8 a DC 97.1 už dávno vysílají. ;) Petr, viz JIDXC…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .