RRTV revokuje své rozhodnutí, dva z kmitočtů Rádia Dálnice nakonec do licenčního řízení nepůjdou

zasedani_rrtv

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) minulý týden opět zasedala, celkově na svém 17. zasedání projednala 46 bodů. Ani tentokrát nezapomněla udělit několik kmitočtů, hned dva z nich jsou určeny pro rockově zaměřené stanice – Gama Rádio a Radio Čas Rock. Dvě novinky putují do portfolia Rádia Dálnice, jedná se o revokovaná rozhodnutí RRTV.

Trend RRTV je udělovat v licenčních řízeních zkoordinované bonitní kmitočty těm provozovatelům, kteří se o vznik nového technického prostředku zasloužili.

Gama Rádio uspělo v licenčním řízení

První novinka zamířila do stáje společnosti Gama media pro program Gama Rádio. RRTV udělila souhlas s rozšířením souboru technických parametrů o Ústí nad Labem – Stříbrníky (90,2 MHz). Novinka disponuje výkonem 200 W. Nový technický prostředek získalo Gama Rádio v licenčním řízení, v němž se o tento utkala s provozovateli Rádio Student (Free Rádio), Radio Bonton (Pigy Rádio) a Nonstop (Rádio Krokodýl).

SOUVISEJÍCÍ: Rockové Gama Rádio výrazně navyšuje pokrytí v celé republice

„Vysílat začneme v nejbližší možné době,“ uvedl pro RadioTV Martin Knol, hudební a programový ředitel Gama Rádia. Zanedlouho oživí Gama Rádio vysílače v Roudnici nad Labem (106,1 MHz) a v Karlových Varech (107,9 MHz).

radiotv_face_n05

Druhý programový Radia Čas, který provozuje společnost Juke Box, dostal šanci oslovit 19 748 nových posluchačů. Kmitočet 88,9 MHz s výkonem 100 W určený pro Brutnál a blízké okolí nebyl vyhodnocen jako bonitní k vyhlášení licenčního řízení, a byl tudíž udělen Radiu Čas Rock přímo.

MINULÉ ZASEDÁNÍ: Na aktuálním zasedání RRTV hrálo hlavní roli město Písek

Rada se na aktuálním zasedání rovněž seznámila s rozsudkem Nejvyššího správního soudu ČR ze dne 9. srpna 2012, kterým byla zamítnuta kasační stížnost Rady proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 11. ledna 2012. Tím bylo zrušeno rozhodnutí Rady o neudělení souhlasu se změnou územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů spočívající v přidělení kmitočtu Děčín město 2 87,6 MHz/200W (pokryto 57 465 obyvatel) provozovateli Country Radio.

gamaradio_pokryti_0912Gama Rádio směle rozšiřuje pokrytí, zdroj: Gama Rádio. Pro zvětšení klikněte myší.

Jsou kmitočty Rádia Dálnice bonitní nebo ne?

RRTV provádí revokaci svého dřívějšího rozhodnutí. Ještě nedávno byly kmitočty Ústí nad Labem – Předlice 101,2 MHz (výkon 100 W, potenciální zásah 56 452 obyvatel) a Liberec – Hanychov 103,3 MHz (výkon 100 W, potenciální zásah 103 492 obyvatel) shledány kontrolním orgánem jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení – oba kmitočty totiž přesahovaly původní definici bonity, tedy 50 tisíc posluchačů.

PŘEČTĚTE SI: Rádio Čas Dyje vysílalo na vlnách Dálnice. Hodiny nebo týdny?

Jenže radní se nově opřeli o „ústní odborné vyjádření znalce“ a kmitočty už nejsou bonitní. Tak alespoň pravil onen neznámý znalec. Rádio Dálnice tedy získává oba technické přostředky přímo. Za pravdu RRTV však dává i Jihlavský DX Club, na svém webu píše: „Novinky jsou se 100 W dosti rozbité a nepokrývají dvě velké krajské aglomerace zcela a kvalitně. Výkon či umístění by musely být diametrálně jiné.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .