RRTV povolila úpravu programových specifikací Krokodýla a Classic FM

rrtv_perex

Deváté zasedání RRTV nepřineslo jenom udělení několika kmitočtů pro Rádio Beat a Gama Rádio. Provozovatel Nonstop smí upravit podíl mluveného slova Rádia Krokodýl. Další změnu povolil kontrolní orgán Rádio Classic FM, novinka se týká zařazování a výroby zpravodajských vstupů. Uděleny byly též transformační licence, majitelem je Rádio Jizera a Kiss Delta.

Společnost Nonstop chce měnit podíl slova ve svých rádiích

Provozovatel Nonstop zažádal u dvou svých rádií o změnu licenčních podmínek, ta se týká podílu mluveného slova. Z původních 10% vysílacího času chce změnit rozpětí na 3-17%. Zatímco u Rádia Krokodýl změnu RRTV povolila, u Rádia Jihlava se tato změna zatím neudá. Důvodem je fakt, že by dle RRTV tato změna vedla k neudělení licence na základě veřejného slyšení„.

Classic FM upravuje zpravodajství

Program Rádio Classic FM, který provozuje společnost RKR, upraví na základě povolení RRTV zpravodajské vstupy. Ty nebude přebírat od ČRo 2 – Praha, nýbrž si bude připravovat vlastní. Současně dojde k úpravám jejich zařazování, místo prvního vstupu v čase od 06.00 bude zpravodajství zařazeno od 10.00 – 11.00 hodin. Zpravodajství tak bude realizováno ve vysílacích hodinách 07.00-08.00, 08.00-09.00,09.00-10.00,10.00-11.00,11.00-12.00, 13.00-14.00,15.00-16.00 a 17.00-18.00 hodin, zpravodajské relace budou odvysílány v každé výše uvedené vysílací hodině bez přesného časového určení.

rrtv_banner

Digilicence pro společnost Delta Media Broadcasting

Transformační licenci udělila RRTV společnosti Delta Media Brodcasting, konkrétně pro Rádio Jizera a Kiss Delta. Co je transformační licence?

Na žádost provozovatele vysílání s licencí RRTV dobu platnosti licence prodlouží. Tento postup lze učinit ovšem jen jednou (u rozhlasového subjektu je to na dobu 8 let). Podruhé už musí RRTV na kmitočtové spektrum vypsat nové licenční řízení. V tomto případě ale hrozí, že by kmitočtové spektrum mohl získat někdo jiný.

PRVNÍ ZASEDÁNÍ 2012: Country Radio ve třech nových lokacích, Krokodýl s digilicencí

V případě, že se ovšem dle zákona 196/2009 Sb. provozovatel zaváže, „že bude ve svém vysílání podporovat přechod na zemské digitální rozhlasové vysílání a na základě usnesení vlády o přechodu na zemské digitální rozhlasové vysílání ukončí analogové vysílání“, smí potom požádat RRTV o udělení transformační licence, na základě níž bude vysílat právě do 10. října 2025. Jak se dále píše v zákoně, „účastníkem řízení o udělení transformační licence je pouze žadatel“, licenční řízení tak vedou k automatickému prodloužení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .