Rozhlasové vzpomínky na rok 1989 budou uzavřeny novoročním projevem Václava Havla

znovu-89-651-neperex

Odvysíláním dnes již legendárního poselství Václava Havla z prvního dne roku 1990 uzavře Český rozhlas svůj vzpomínkový projekt Znovu 89 mapující období pádu komunistického režimu v naší zemi. K jedněm z vrcholů projektu patřil koncert, který 17. listopadu na Václavském náměstí v Praze navštívily tisícovky diváků.

Stanice Radiožurnál odvysílá projev prezidenta Václava Havla 1. ledna ve 13.10 a symbolicky jím uzavře projekt Znovu 89, který posluchačům nabízel reportáže, rozhovory či dokumenty po celý uplynulý rok. Informace z revolučního roku 1989 přinášely nejen všechny stanice Českého rozhlasu, ale i speciální webové stránky a sociální sítě,“ řekl šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.

Český rozhlas projektem Znovu 89 uctil pětadvacáté výročí sametové revoluce. Jeho cílem bylo připomenout události, díky nimž padl komunistický režim, a česká společnost nastoupila cestu ke svobodě. Závěrečnou fázi projektu odstartoval 17. listopadu koncert na Václavském náměstí, který navštívilo bezmála 20 tisíc lidí. Projekt Znovu 89 zaznamenal velký úspěch na sociálních sítích – na Facebooku a Twitteru získal téměř 20 tisíc fanoušků. Do knižní podoby převedlo Znovu89 nakladatelství Grada.

Celoroční projekt nabídl posluchačům nejenom přehled událostí, ale také celkový kontext, který jim mohl pomoci zamyslet se nad tím, kam se za uplynulých 25 let naše země posunula a jaký byl její vývoj. Znovu 89 navázal na loňský úspěšný projekt k výročí srpnové okupace 1968. Kromě politiky a střetu disentu s komunistickým režimem nabídl i náhled do tehdejšího každodenního života lidí. Informace autoři čerpali z dobového tisku, odborné literatury i od pamětníků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: