Rozhlasové vlnění: Rozhlas posílá Kontakt do regionů, Bayern 3 má nový zvuk

Další týden přinesl na velmi krátké vlny řadu novinek, Český rozhlas inovoval programové schéma rodinné stanice Dvojka, ale také regionálních studií. Německé rádio Bayern 3 přišlo s novým zvukovým obalem.

Rozhlasové vlnění (Shutterstock)

Rozhlasové vlnění (Shutterstock)

Regionální studia Českého rozhlasu přebírají Kontakt

Pondělí 3. října přinesl na vlny regionálních stanic Českého rozhlasu nový pořad s názvem „Kontakt“. Uplynulých pět let stejnojmenný pořad mohli slýchávat posluchači Dvojky Českého rozhlasu. „Díky zapojení regionálních stanic můžeme výrazně rozšířit okruh hostů, které v tomto pořadu přivítáme. Vybírat budeme ty, kdo rozumí svému oboru, aby posluchači slyšeli opravdu relevantní a užitečné odpovědi na své otázky,“ řekl ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Do vysílání se zapojí moderátoři ze všech regionálních studií, včetně známých hlasů Jaromíra Ostrého, Pavla Kudrny, Jitky Lukešové či Pavla Kučeru. Ptát se lékařů, psychologů, právníků, chovatelů a jiných lidí se budou moci samotní posluchači. Pořad „Kontakt“ je vysílán ve všední dny mezi 20. a 21. hodinou.

Dvojka Českého rozhlasu inovuje program

Třetí říjen znamená úpravu programového schématu také v programu Dvojky Českého rozhlasu. Po osmé hodině večerní místo „Kontaktu Dvojky“ nasazuje stanice „Čtení pro celou rodinu“, ve 20:30 uslyší posluchači reprízu dopoledního pořadu „Jak to vidí“.

Magazínem „Dopoledne s Dvojkou“ (9-11) už nebude provázet pětice moderátorů, ale pouze dva stálí moderátoři Jiří Holoubek a Eva Kličková. Samostatným pořadem se stane „Host do domu“ (11-12), rozhovory s hosty budou provázet Jitka Novotná, Jiří Holoubek, Stanislava Lekešová, Martina Kociánová či Tomáš Voženílek.dvojkarozhlascz_velke

Jako „pestrý hudební koktejl s osobitými moderátory“ prezentuje Dvojka Českého rozhlasu pořad „Polední hrátky“, který nahrazuje „Dvanáct ve dvanáct“. Historky o vzniku písniček a zajímavosti ze světa hudby se podělí Josef Melen, Martin Hrdinka, Miloš Skalka a Jiří Kasal. Dvanáct ve dvanáct přitom nabízel 12 skladeb s příhodami a zamyšleními Terezy Kostkové, Petra Jančaříka, Dalibora Gondíka či Richarda Pachmana.

Odpoledne s Dvojkou“ (13-16) se bude nadále odehrávat pod taktovkou Václava Žmolíka, jehož doplní Ivana Bendová. Stopáž bude zkrácena o 30 minut. Páteční blok Šťastnou cestu s Janem Rosákem zůstává zachován. V 16:00 startuje pořad „Káva o čtvrté“. Diskuzi o aktuálních otázkách povedou Světlana Lavičková, Patricie Strouhalová a další. „Vysílali jsme destíky let až do února 2011 a pak znovu od října 2016. Pořad nově navazuje na někdejší pořad ‚Jak to vidíte?‘ a některá témata přebírá z už nevysílaného pořadu ‚Kontakt Dvojky‘.“

Veřejnoprávní okruh pro mladé Bayern 3 spustil nový zvuk

Německá stanice Bayern 3 spustila nový zvukový obal, jehož autorem je ReelWorld. Bavorských vysílatel nedávnost spustil nový denní program – největší změnou je moderátorský tým ranního vysílání. Markus Stang, šéf zvuku Bayern 3 k tomu řekl: „Potřebovali jsme zvukový obal, který by pasoval na moderní hitové rádio.“ Doplňme, že playlist lze charakterizovat jako HOT AC.

ReelWorld má za sebou spolupráci s předními světovými stanicemi, podílel se na jinglech BBC Radio 1Xtra Live, BBC Radio Ulster či irské veřejnoprávní stanice RTE 2.

RockRadio vítá slušný rockery v severních Čechách

Od prvního října se program RockRádia dostane také posluchačům na severu Čech: „I když je severní vítr krutý, my neuhneme. Oblíkneme si pořádnej rockovej kabát, k nohám vám položíme slušnej rock a vrátíme se k vám kdykoli, když si naladíte některou z našich severních frekvencí.“

Na rozdíl od ostatních rádií, který do éteru sypou jednu popovou pitomost za druhou, se my snažíme vybírat jen to nejlepší z rockový muziky. A když už něco říkáme, má to hlavu a patu. V průběhu celého dne navíc nechybí slušný zprávy, kulturní tipy, regionální zajímavosti a další události,“ představuje RockRádio svůj program pro nové posluchače.

Ráno na Beatu momentálně není s Kachnou

Od října provází ranním pásmem Radia Beat 6-9 Standa Rubáš, dosud jej posluchači mohli slýchat odpoledne. V čase 9-14 pak naladíme zavedené pásmo s Vejvoďákem a rockovou klasikou. Odpolední proud 14-19 nabídne tradičně tupláky, ale nově také Ottu Seemanna.

AKTUALIZACE – 11:35: Ředitel Radia Beat Petr Kolínko nás dopoledne upozornil, že ráno bez kachny je pouze dočasné. „Momentálně je na dovolené, ale příští týden už zase normálně ,zařezává‘,“ uvedl šéf Beatu. O Kachnu k snídani tak posluchači nepřijdou.

Otta Seemann vstoupil veřejnosti ve známost zejména moderováním nočního proudu rádia Frekvence 1 (0-4). Ještě nedávno jej v odpoledním proudu mohli slýchat posluchači rádia Kiss 98. V posledních týdnech pak připravoval zprávy v ranním bloku Radia Beat.

Kachna k snídani - zdroj: Radio Beat

Kachna k snídani – zdroj: Radio Beat

Jednou větou…

Rádio Egrensis slaví v listopadu 25 let, posluchači se na oslavy můžou dostat díky aktuální soutěži.

Radio Haná přemýšlí o životě v nové rubrice „Myšlenka dne“, denně nabízí ve vysílání citáty – odpoledne je posluchači mohou sami doplnit.

„Co se děje?“ je název série krátkých fejetonů, kterou vysílá Rádio Hey v pondělí a v pátek mezi 8. a 9. hodinou.

RockRádia nejen že jsou na severu Čech, ale Marotha a Drtička vysílají živě do celého světa přes Facebook.

Country Rádio prezentuje „Tričkiádu“ – nejhezčí fotografie s narozeninovým tričkem zaslaná do konce měsíce bude oceněna víkendovým wellness pobytem v luxusním hotelu.

SeeJay radio slaví sedmé narozeniny netradiční moderátorskou výzvou – 6. října od sedmé hodiny ranní se moderátoři pokusí vypít 700 panáků.

Každý pátek doveze Radio Čas posluchačům zákusky, koláčky a dorty, stačí poslat SMS a mít štěstí.

RockZone 105,9 rozjíždí další soutěž – rozdává lístky na poslední koncert skupiny Pražský výběr.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .