Rozhlasové vlnění: Devadesátky budou celý den, sbírají se stokoruny

Hlavní část podzimní sezóny se pomalu blíží a jednotlivá rádia odkrývají postupně své hlavní trumfy. V pravidelných týdenních glosách se hodláme zabývat nejen českým trhem. Sledujeme rovněž zahraniční trhy zejména na Slovensku, nezapomínáme ani na Německo, Velkou Británii a Polsko. Pravidelnou součástí budou také ukázky přímo z vysílání.

Rozhlasové vlnění (Shutterstock)

Rozhlasové vlnění (Shutterstock)

Kiss 98 věnuje středy výhradně 90. létům

To nejlepší z 90. let od rána až do večera slibuje rádio Kiss 98. „Vzpomínáte rádi na muziku 90. let? No aby ne, je to muzika na které jsme vyrostli,“ praví Kiss 98 v self-promotion. Hudba devadesátých let dostává prostor na vlnách stanice každý den, od září dostala hudba z této dekády prostor po celý den. Chybět nebudou pouze známé hity, ale zároveň i ty, které se dnes příliš nehrají.

Rádio Kiss 98 prošlo výraznou formátovou změnou letos v lednu, kdy prostor dostala zejména hudba posledních dvou dekád minulého století. Několikrát už si stanice vyzkoušela celotýdenní osmdesátkový a devadesátkový speciál. Za mikrofon odpoledního vysílání usedla letos v lednu modelka a moderátorka Hana Mašlíková. Současně došlo k dalším moderátorským obměnám také v létě, podvečerní blok moderuje nově Petr Vojnar. Toho si pamatují například diváci pořadu Nikdo není dokonalý a stále působí na sesterské stanici Radio Spin.

Rádia poodhalí své zákulisí

Pravidelné podzimní dny otevřených dveří čekají posluchače regionálních studií České rozhlasu. Předminulý víkend se opět po roce otevřely brány studia Českého rozhlasu Olomouc, kde se zájemci dostali přímo k rozhlasovému mikrofonu.

Zkrátka nepřišli ani zájemci o program Českého rozhlasu Junior, který se pyšní titulem nejposlouchanější digitální stanice veřejnoprávního rozhlasu. Pro děti byl připraven bohatý doprovodný program s oblíbenými dětskými moderátory.

Sváteční středa 28. září bude naopak patřit Rádiu Zlín. Posluchači si v tento den mohou vyzkoušet práci moderátora a zprávaře. Pro děti je rovněž připraven program se soutěžemi a atrakcemi. To vše doplní občerstvení, hudební doprovod a zejména autogramiáda hokejistů PSG Zlín.

Frekvence 1 vypustila do éteru první teaser na novou podzimní hru

V uplynulé sezóně rádio Frekvence 1 pokračovalo se soutěží „Vaše konto“, úkolem posluchačů bylo pozorně sledovat vysílání a vědět, jaká částka je aktuálně ve hře. Na start nové sezóny se ovšem tato hra už nepostavila. Místo toho bude aktérem nové hry stokorunová bankovka.

Předposlední srpnový den spustila novou Polední show Libora Boučka, jehož součástí se o něco později stala možnost vyhrát nad moderátorem symbolických sto korun, otázky pokládají na střídačku posluchači i Libor Bouček sám. Na začátku září bylo nasazeno self-promotion, které přímo neprozrazovalo obsah velké podzimní soutěže, nicméně nabádalo posluchače, aby sbírali stokoruny.

S konceptem „Milionové bankovky“ přišlo do tuzemského éteru vůbec poprvé Rádio Impuls, konkrétně v únoru 2009. Denně se vyhlašovala koncová čísla bankovky, jejíž majitel získal deset tisíc korun, v závěru soutěže získal jeden výherce milion korun. Jen během prvních tří týdnů se hry účastnilo přes 100 tisíc posluchačů. Pravidla hry vycházely z podobných soutěží po celé Evropě, krátce před Impulsem hru nasadil lídr slovenského trhu Rádio Expres, hra způsobila fakt, že 20korunové bankovky prakticky zmizely z oběhu.

Frekvence 1 bude každý den zveřejňovat sériová čísla stokorunových bankovek, za něž první posluchač s odeslanou SMS dostane tisíc korun. Na konci října bude vyhlášen majitel milionové bankovky.

Čtvrtstoletí na trhu slavilo rádio Kiss Morava

Oslavy ve velkém stylu se konaly na rádiu Kiss Morava, v pátek 16. a sobotu 17. září v obchodním centrum Forum Nová Karolina, hlavním tahákem bylo živé vystoupení Martina Hájka a Michala Davida (moderátoři Diskopříběhu na rádiu Kiss), soutěže na venkovní ploše.

Především se však posluchači rádia Kiss Morava mají těšit na živé vysílání přímo z obchodního centra. Příchozí se dále mohou těšit na soutěžní ohňostroje, vystoupení zpěvačka Martiny Konvičkové a dalších zpěváků a hudebních skupin.

Jednou větou…

„Staneš se hvězdou?“ – ptá se Radio Haná na svých webových stránkách, do týmu stálých moderátorů totiž hledá nové talenty, životopisy a ukázku hlasu mohou posílat na info@radiohana.cz.

„Poslouchej a vyhrávej benzin zadarmo“ – jedna z nejoblíbenějších soutěží Rádia Krokodýl se vrací v září do programu, úkolem posluchačů je sledovat vysílání a včas kontaktovat studio.

Roadshow Radia Contact Liberec pokračuje, už v pondělí 19. září se vydá tým v čele s Davidem Jelínkem do Nového Boru, České Lípy, Mimoně a Liberce a kromě soutěží přiveze skupinu No Name.

Od září přináší Radio Color a HEY rádio nový pořad „HIT Panorama“ s Luďkem Pokorným, servíruje black music, soulful, smooth jazz, house, rovněž Club Classics a R’n’B 80. let minulého století.

Módním hitem slovenských stanic jsou víkendové, dopolední pořady se známými osobnostmi – nejnovějším počinem jsou „Nedělní výlety s Martinem Nikodýmem“ na rádiu Jemné, moderátor Milionáře nebo „Milujem Slovensko“ provede posluchače všemi kouty12 světa.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .