Rozhlasové vlnění: Bayern 1 a Bayern 3 upevňují pozici na trhu

O víkendu nabídne BBC Radio 1 přímý přenos z tradičních Teen Awards, živou hudbu doplní on-air vstupy z červeného koberce. Radio Spin podporuje dárce kostní dřeně. Hitrádia rozdávají půl milionu, Fajn radia inovovala web.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Bayern 1 a Bayern 3 chce vylepšit svou pozici na trhu

Veřejnoprávní stanice Bayern 1 a Bayern 3 chtějí lépe definovat své cílové skupiny a posílit svou pozici na trhu. Bayern 1 věnuje ve svém playlistu velký prostor hitům 80. let, nevyhýbá se ani novinkám. Lépe chce zacílit na segment lidí ve středním věku. Omladit chce naopak Bayern 3. Součástí změny umístění na trhu přichází obě stanice s novými pořady a moderátory.

Rádio Bayern 1 spustilo novou odpolední show (13-17), právě z Bayern 3 zde přesídlila moderátorka Susanne Rohrer. Bayern 1 zároveň přebrala večerní speciály Bayern 3. V pondělí večer naladí posluchači „Bayern 1 Jukebox“, v úterý je program věnován klasickému rocku, středy patří osmdesátkám, čtvrtek nabídne výhradně živou hudbu.

Novou interaktivní show slibuje Bayern 3, komunikovat s posluchači naživo bude ve všední dny mezi 9. a 12. hodinou, v čase 16-19 se budou střídat dvě moderátorské dvojice. Tomu dopomohl i nedávno inovovaný zvukový obal.

Kdopak to hraje: Hitrádia rozdají půl milionu korun

Síť regionálních Hitrádií startuje v pondělí 25. října vrací do éteru soutěžní hru s názvem „Kdopak to hraje“. Moderátoři pustí posluchačům ukázku hitu, který pochází z playlistu Hitrádia. Ten, kdo uhádne jméno interpreta či kapely, získá část z půl milionu.

Soutěžní hra Hitrádií má několik etap, ukázky budou totiž postupně obtížnější. V závěru soutěže získá jeden posluchač 250 tisíc. Hádání usnadní soutěžícím nápovědy zveřejněné na Facebooku stanice. Hra probíhá na všech stanicích této sítě.

Kdopak to hraje! Zdroj: HItrádio

Kdopak to hraje! Zdroj: HItrádio

Rádio Spin podporuje dárcovství kostní dřeně

V úterý 25. října odvysílá Rádio Spin speciální Ranní jump ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. „Cílem této spolupráce je rozšířit povědomí o podmínkách dárcovství kostní dřeně a jejím využití v reálném životě. Právě proto bude rádio Spin 96,2 FM vysílat svoji ranní show – Ranní jump s moderátory Radkem Hrdinou a Alešem Matouškem z prostoru Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Ti budou přímo v lékařském prostředí zpovídat odborníky, případné dárce i bývalé pacienty.

Mobilní studio Rádia Spin zapojí do vysílání také lékaře, dárce a pacienty se závažným onemocněním. Stanice tímto chce motivovat mladé posluchače, aby vstoupili do registru dárců kostní dřeně.

Fajn radio inovovalo webovky

Moderní kabát dostala webová prezentace Fajn radia. Ústředním motivem je dlouhohrající deska s názvem aktuálně hrané skladby, po stranách je k dispozici informace o předchozí, resp. následující písničce. V záhlaví stránky je také fotografie a jméno moderátora.

Mimo informace o pořadech a moderátorech nabízí nové „webovky“ Fajn radia překlady aktuálních hitů, soutěže, Fajnparádu, Fajn Freh (novinky z playlistu) a všechny tematické streamy – Fresh, Club, Hard-Core a Black. Jednou z novinek je sekce „Fajnovky“, nabízí pohled na aktuální dění v popkultuře.

Nové webové stránky Fajn radia, Screenshot: RadioTV.cz

Nové webové stránky Fajn radia, Screenshot: RadioTV.cz

Hitrádio Orion, Rádio Egrensis a Radio Čas oslaví narozeniny

Pětadvacet let na českém trhu oslaví v neděli 23. října Hitrádio Orion. Sváteční den ovšem stanice přesunula už na pátek 21. října, od půl šesté ráno bude rádio vysílat z mobilního studia v Dolních Vítkovicích, na vrchol Bolt Tower. Stanice slibuje „mimořádný program“, odstartuje hru o půl milionu korun, přivítá řadu hostů a chystá překvapení.

Radio Egrensis si připomene 25. výročí 26. listopadu v KC Svoboda Cheb. Vstupenky na narozeninový koncert lze zakoupit přes internetové stránky rádia. Hlavní hvězdou bude Michal David, dále vystoupí Marek Ztracený, Petr Kotvald a skupina Turbo. Přítomni budou také všichni moderátoři.

Milovníci české hudby se mohou těšit na Megakoncert pro všechny bezva lidi. Už třetí prosince v Ostravě se uskuteční oslava 18. narozenin Radia Čas. Těšit se můžete na Helenu Vondráčkovou, Petru Janů, Vaša Patejdla s kapelou, Honzu Kalouska, Jakuba Smolíka s kapelou, Standu Hložka, Petra Kotvalda, zpěváka Voxela a ze Slovenska přijede i Peter Nagy. Radio Čas slibuje také vystoupení herce Petra Rychlého, který se předvede ve dvou televizních proměnách.

Rádio Egrensis oslaví 25. narozeniny

Jednou větou…

Radio Čas chce ve středu udělat posluchačům ještě větší radost než jindy, mezi 22. a 23. hodinou pouští romantické rockové balady.

Radio Beat má za sebou další beatovou pumpu, v Brně se objevily hlídky v ulicích a rozdávaly nejen hudbu, ale i drobné dárky.

Free Radio otevírá v centru Brna „Station 1 Club“, otevírací mejdan se koná 28. října.

Zdarma si můžete vyprat díky Rádiu Jih, pozorní posluchači se musí po zaznění signálu dovolat do studia.

Z vídeňského letiště do celé Evropy mohou létat posluchači Rádia Krokodýl, cestovatelskou výbavu dostane ten, kdo odhalí skladbu, která zazní dvakrát v čase 6-18.

Dance Radio plánuje párty s Pepou Libickým, voucher rozdává ve vysílání.

Probuzení se Signál Rádiem může být příjemnější, slibuje stanice – do studia posílají fotografie probouzejících se příbuzných.

RockZone 105,9 nasazuje do playlistu Bored to Death (Blink 182), Hug You Hardcore (Lords) a jednu novinku od Shakin‘ Stevense.

Rádia Kiss vyhlašují Miss DIskopříběh, Michal David a Martin Hájek hledají nejhezčí posluchačku.

Dezerce DJ Lowa na Kiss Morava je prominuta a oblíbený moderátor je zpět za mikrofonem v nové ranní show rádia Helax „Ranní Rock’n’Roll“, s Tobim a Terkou budí posluchače v čase 6-9.

Maturanti mohou vyhrát díky rádiu Evropa 2 „nezapomenutelný Maturiťák“, fotografie maturitní třídy s logem stanice nahrávají zájemci na web.

BBC Radio 1 odvysílá v neděli ve 13:00 živý přenos z BBC Radio 1’s Teen Awards – vstupy z červeného koberce a vysílání z Wembley doplní také afterparty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .