Rozhlasové stanice Classic FM a Expresrádio budou vyčleněny ze skupiny Mafra

radio-old-167Podnikatel Andrej Babiš, který nedávno koupil vydavatelský dům Mafra, vrátí rozhlasové stanice Classic FM a Expresrádio jejich původnímu majiteli. Získá je mateřská firma Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft – RBVG, která je i dosud ovládala, právě prostřednictvím skupiny Mafra. Přitom ještě před několika měsíci mělo být právě pražské Expresrádio na prodej.

O změnu vlastníka požádaly obě stanice Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Upozornil na to web Mediaguru.cz. Zatím není jasné, proč si obě stanice neponechá přímo Andrej Babiš. Zavedená elektronická média se mu můžou hodit v případě, že by do nich zařadil plnohodnotné zpravodajství. Je ale zřejmé, že síla dvou celostátních deníků a nejčtenějšího portálu iDnes.cz je pro podnikatele s politickými ambicemi dostatečná. Rozhlasové stanice Expres a Classic FM navíc oslovují pouze menšinové publikum a terestrickým signálem pokrývají především Prahu.

Zpětný odkup obou stanic ze strany RBVG je ale překvapivý i z jiného důvodu. V dubnu totiž zástupci mediální skupiny Mafra hledali pro Expresrádio potenciálního kupce. Tehdy o tom psal web Borovan.cz.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. rdsman

    Aspoň že tak. Ono bohatě stačí, že tenhle pán, největší příjemce dotací v ČR, likviduje morálku, zemědělství, pekařství, masný průmysl, média, krajinu a motory automobilů skrze biopaliva či elektřinu skrze soláry. Na serveru iDNES.cz už se toho moc zničit nedá, tam je to fuk, ale aby zdevastoval i jedny z mála poslouchatelných rozhlasových stanic, to už by bylo moc.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .