Route Radio koordinuje další kmitočty pro Rádio Dálnice, jsou ovšem příliš bonitní

rrtv_perex

Druhé zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přineslo několik překvapivých informací, například provozovatel Route Radio odhalil nové koordinace pro program Rádia Dálnice. Kontrolní orgán je však shledal natolik bonitními, že pro ně bude vyhlášeno samostatné licenční řízení. Udělovalo se i několik souhlasů se změnami v licenčních podmínkách.

Radio Čas v Hranicích nebude

Broadcaster Juke Box zažádal u RRTV o kmitočet Hranice 94,5 MHz, technický prostředek s výkonem 100 W ovšem RRTV nakonec odmítla udělit, důvodem bylo negativní stanovisko Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Hranický kmitočet měl být určen pro okrun Radio Čas Rock.

Route Radio chce rozšířit pokrytí Dálnice

Společnost Route Radio koordinovalo liberecký a ústecký kmitočet. Pro program Rádio Dálnice měly být určeny prostředky Liberec – Hanychov 103,3 MHz / 100 W (vysíláním bude zásobeno 103 492 obyvatelé) a Ústí nad Labem – Předlice 101,2 MHz / 100 W (pro 56 452 obyvatele). Jelikož jsou oba kmitočty podle výpočtu Českého telekomunikačního úřadu příliš kvalitní a významné, RRTV usoudila, že jsou způsobilé k vyhlášení licenčního řízení. Vyzvala proto Route Radio, aby ozřejmil, zda má být řízení vyhlášeno, nebo zda bere svou žádost zpět.

MINULÉ ZASEDÁNÍ: Country Radio ve třech nových lokacích a Krokodýl s digilicencí

rrtv_banner

Změna licenčních podmínek

Druhé zasedání RRTV se neslo ve znamení změn licenčních podmínek. Překvapivá je žádost Radia Bonton. Jak uvádí RRTV v tiskové zprávě, změna spočívá „v úpravě podílu mluveného slova, které neklesne pod 8% vysílacího času, v úpravě podílu zpravodajských pořadů, který neklesne pod 4% z podílu mluveného slova, ve změně podílu hudby vydané v posledních deseti letech, který neklesne pod 40% celkového objemu vysílacího času a nově v určení podílu české a slovenské hudby, který neklesne pod 50%celkového objemu vysílacího času„. Tyto úpravy přinesou do programu zásadní změny. Už od ledna zastavilo Rádio Bonton veškeré speciální pořady, které spustilo loni v září. Schéma je velmi omezené.

VÍCE INFORMACÍ: Živé koncerty bez přerušení, sportovní formát i Trendymánie na Bontonu

Mění se i podmínky pro rádia skupiny společnosti Media Bohemia. Fajn radio je zbaveno povinnosti zařazování dopravního zpravodajství. Hitrádio Dragon smí změnit podíl mluveného slova, upravit počet a umístění zpravodajských relací a upravit programovou skladbu.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. Matyas

  To snad není možný,jaké nesmyslnosti si tady někteří provozovatelé chtějí uskutečnit.Takovýto paskvil ve formě Dálnice opravdu nemá obdob a škoda slov – protože by byly jen peprné.Co se týče Bontonu – taky už nevědi kudy kam,jak je vidět – no snad to neskončí v éře socialistického kočkopsa.

  1. beat

   Zrovna ty toho moc o socialismu nevis,takze s tim bych tady moc nevyskakoval.
   Bonton bohuzel omyla porad ty same pisnicky ,ale oni uz zacinaji prasit i tvoje oblibene Dance Radio..
   Jinak souhlas,Dalnice je paskvil,ktery se stejne nikdy poradne nerozjede.A hlavne zahustit eter takovymi rusickami.

 2. Václav Kadlček

  Pařízku nebuď slaboch, řekni rrt, ať ukončí licenci F1, nebo Impulsu a vemeš si jejich frekvence, co se tady budeš štvát s fidloprcičkama. Nebo by to nebyla taková zábava, a málo by to rušilo okolí?

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: