Rockové Gama Rádio výrazně navyšuje pokrytí v celé republice

gama_dab

Gama Rádio bylo původně mostecké regionální rádio, v dnešní době už vysílá na dvou analogových kmitočtech v FM pásmu, přidělen má i v Roudnici nad Labem, ten zatím čeká na spuštění. Minulý týden získalo od RRTV do vínku nový nominál Karlovy Vary a okolí. Současně je k nalazení v DAB, od začátku září rozšířilo zemské digitální vysílání společnosti Teleko dosah i v dalších oblastech. Tímto se stanici podaří navýšit poslechovost a oslovit nové příznivce.

Původně začalo Gama Rádio vysílat na frekvenci 107,9 MHz v Mostě, nominál vládne vyzářeným výkonem 500 W. Později se signál rozšířil také do Chomutova na 89,7 MHz, tento technický prostředek má vyzářený výkon 200 W. Petr Petřík, jednatel společnosti Gama media, pro RadioTV.cz uvedl, že v přípravě je spušení vysílače 106,1 MHz v Roudnici nad Labem (výkon 100 W).

Na aktuálním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získalo Gama Rádio nový technický prostředek, již čtvrtý v pořadí. V Karlových Varech a okolí bude v budoucnu vysílat na nominálu 107,9 MHz. Vysílač s výkonem 200 W bude vystavěn na tamním sídlišti. Podle výpočetního systému RadioLab má šanci oslovit 56 702 obyvatele. Ačkoli je tato hodnota nad původní hranicí bonity 50 tisíc, RRTV se rozhodla na základě ústního vyjádření znalce, že kmitočet není natoli bonitní, aby byl předmětem licenčního řízení.

Expanze pokračuje i v DAB+

Gama Rádio se díky expanzi zemského digitálního rozhlasového vysílání dostalo od počátku září také do dalších lokalit. Nově je tak ke slyšení ve východních a středních Čechách. Od 2. září byl totiž spušen vysílač Černá Hora v Krkonoších, digitální rozhlas (DAB) je dostupný pro více než 3,6 milionu obyvatel. Signál mohou k dnešnímu datu zachytit v následujících lokalitách: Praha, Příbram, Brno, dále ve velké části severní Moravy, v Královohradeckém kraji a částečně v krajích Středočeském a Libereckém.

gamaradio_pokryti

Aktuální mapa pokrytí vysílání Gama Rádia. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: