Rocková osmdesátá, Jack London, Bílá paní a mnohem více o víkendu

031_vikend_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Hudba opět ovládne víkendový éter, týden s pořadím číslo 31 se zaměřuje na hity osmdesátých let, rocková víkendová alba bez přerušování se bez výjimky odehrají o téměř třicet let zpátky. Jack London potom dostane prostor s jeho klasickou tvorbou. Zavedeme vás rovněž mimo rozhlasové vlny, rádia se chystají pokořit rekord s Bílou paní a vydají se na koupaliště.

Víkend nejen ve znamení osmdesátek

Rock Radia odvysílají desku Hysteria od Def Leppard z roku 1987, posluchači si desku zvolili z trojice tematicky spojenou jako „Souboj borců z 80. let„. Další výlet do roku 1987 absolvujeme na Gama Radiu, to odehraje od U2 album The Joshua Tree.

U2 a Iron Maiden poté obsadí víkendový éter Radia Beat, v sobotu a neděli budeme slavit narozeniny Bruce Dickinsona a The Edge. Rok 1982 si Radio Čas Rock připomene albem Creatures of the Night, pod kterým není podepsán nikdo jiný než skupina Kiss.

Víkend mezi kapkami deště absolvujeme na rádiu Kiss 98, zpívat budou interpreti, kteří o dešti zpívají. Americký zeměpis si zopakujeme díky Country Radiu, každou hodinu minimálně dva americké hity.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 31. týden 2011

vikend_tipy_banner_031_vice

Jack London a Žebrácká opera

Americký spisovatel Jack London má na svém kontě mnoho významných děl. Dramatizované rozhlasové povídky vysílá každý týden ČRo České Budějovice v sobotu v 19:30, první dílo Bílý a žlutý uslyšíte už tento víkend. Repríza se chystá na následující čtvrtek ve 20:30

Na léto s klasiky zve opět po týdnu Dvojka Českého rozhlasu (ČRo 2 – Praha), v neděli uvede Žebráckou operu od Johna Gaye. V hlavních rolí uslyšíme Josefa Kemra, Josefa Veldu, Rudolfa Hrušínského, Jaroslavu Adamovou a mnoho jiných.

Za operou zve ČRo 3 – Vltava, v sobotu od 19:00 naladíte tragickou operu o dvou dějstvích na libreto Felice Romaniho podle hry Ippolita Pindemonteho a Alessandra Pepoliho s názvem Jindřích VIII. aneb Anna Boleynová. Jedná se o záznam představení Vídeňské státní opery z 2. dubna 2011.

Za Bílou paní do Jindřichova Hradce a na koupaliště do Brna

V sobotu bude rádio Kiss Jižní Čechy chtít pokořit rekord a zapsat Jindřichův Hradec do Knihy rekordů. V 15:30 se mají dostavit zájemci na nádvoří stáního hradu a zámku v bílém oděvu a čepici.

Rádio Krokodýl zve na koupaliště Riviéra Brno, celý víkend se bude přímo ve vysílání vyhrávat rodinné vstupné. Navíc rádio připravuje speciální program, kterým provede Jirka Wiener, kromě koupání čeká příchozí odpoledne plné soutěží a to od 13:00.

Příznivci Vláďu Hrona, Petry Janů a Petra Koláře se mohou přijít podívat na jejich vystoupení, jež se uskuteční v sobotu v Kondraci v rámci letních Slavností Rádia Blaník. Akce startuje ve 14:00.

vikend_tipy_banner_031

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. Martin Petera Autor příspěvku

      Těsně vedle ;-) Je to Christ Church v Oxfordu. Tady se natáčel Harry Potter, konkrétně záběry z velké síně, kde školáci v Bradavicích měli ty velké hostiny. :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .