Rock Jam získal licenci pro Tvoje rádio, nabídne mainstream

rockjam.jpgSlovenské Rock Jam rádio se po letech snažení dostalo do bratislavského éteru, kde bude působit pod značkou Tvoje Rádio. Nehodlá nabízet rockovou alternativu ani classic rock, ale dá prostor komerčnímu pojetí tohoto žánru. Vyplývá to z prezentace, kterou před slovenskou vysílací radou uvedl majitel projektu Ivan Lacho.

AKTUALIZACE: Slovenská licenční rada dnes odpoledne rozhodla, že přidělí projektu společnosti Intersonic, s.r.o., vysílací frekvenci 101.1 MHz v Bratislavě.  Překvapivě odmítla projekt zástupců brněnského Rádia Petrov, kteří chtěli v Bratislavě vybudovat Rádio Československo.

První úspěšný pokus o vstup do éteru?

Rock Jam rádio se několikrát snažilo v různých regionech proniknout do slovenského i českého éteru, pokaždé bez úspěchu. Nyní získalo individuálně koordinovanou frekvenci 101.1 MHz v Bratislavě, která poměrně nízkým výkonem 50W pokryje část města včetně centra. Vzhledem k tomuto faktu měl projekt poprvé reálnou šanci získat frekvenci. Nenabídne ale hudební program v té podobě, jak ho znají posluchači na internetu. A bude mít rovněž jiný název – místo slov „Rock Jam“ se v éteru identifikuje spojením Tvoje rádio. Tento název nyní sjednocuje všechny rozhlasové aktivity společnosti Intersonic na internetu. Není ale vyloučeno, že značka Rock Jam bude figurovat alespoň ve sloganu.

Zatímco v internetovém vysílání se Rock Jam zaměřuje na classic rock a hudební alternativu, jeho verze v bratislavském éteru by měla mít mnohem komerčnější charakter. Podle serveru Medialne.sk hodlá Tvoje rádio nabídnout jen mainstreamové rockové skladby a dát prostor kapelám, které mají masovější zásah. „Hodláme podporovat mladé, garážové kapely s mainstreamovým potenciálem,“ uvedl Ivan Lacho, majitel společnosti Intersonic, která projekt provozuje.

Nový název i programové zaměření

Nové programové vymezení Rock Jamu přichází poté, co v bratislavském éteru začalo působit Rádio Aligator se zaměřením právě na classic rock. Tento projekt ale nezískal licenci standardní cestou, nýbrž vznikl přeformátováním z informačního Rádia Metropola. Projekt Aligator má navíc výrazné expanzivní ambice. Podle zatím neoficiálních informací přebírá tato podnikatelská skupina i multiregionální Rádio Hey a regionální Rádio Zet, a hodlá obě stanice přeformátovat na rock. Není vyloučeno ani sjednocení obou rádií na značku Aligator, která by se tak stala fakticky celoplošnou stanicí, byť s výrazným omezením pokrytí na východním Slovensku.

Krok majitele Rock Jam rádia je tak do velké míry logický. Podle Ivana Lacha nehodlá jeho stanice vysílat ani classic rock, jež nabízí Rádio Aligator, a nebude hrát ani alternativní rock, který servíruje veřejnoprávní Rádio_FM. Tato informace může být pro část fanoušků původního Rock Jamu jistým zklamáním. Nicméně na internetu bude rádio pokračovat v současné podobě včetně všech subkanálů, které nabízí, a tak si fanoušci klasického i alternativního rocku přijdou na své.

PSALI JSME: V Bratislavě vzniká prostor pro nové rádio, zkusí to Rock Jam

rockjamRock Jam rádio má na internetu několik formátových mutací. Do éteru přinese úplně nový formát pod jiným názvem. Screenshot: www.rockjamradio.sk

Rock Jam bude Evropou 2 v rockovějším obalu

Ivan Lacho charakterizoval terestrickou verzi Rock Jamu tak, že půjde o Fun radio nebo Evropu 2, ale v rockovějším pojetí. Pokud se mu podaří frekvenci získat a projekt rozjet, půjde historicky o první kmitočet, na kterém bude společnost Intersonic působit. V terestickém programu Rock Jam rádia se objeví, kromě pořadů známých z internetu, i osvětové prvky, například protidrogová tematika.

Stanice tím navíc získá  i ekonomický smysl, neboť až dosud byla dlouhodobě ve ztrátě, kterou vykrýval sám majitel z jiných aktivit. Na trhu internetových rádií přitom Rock Jam působí už několik let, a jeden čas měla i českou mutaci, kde působily i různé osobnosti českého éteru. Na Rock Jam rádiu moderoval například Bořek Slezáček, Artur Kačer nebo Honza Pastor, na programu se podílel rovněž Viktor Adamec. Česká verze ale neměla dlouhé trvání. Majitel ji zrušil krátce poté, co se mu nepodařilo získat licenci na terestrické vysílání v Praze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .