Regulátor se znovu zabývá licencí slovenského Rádia Viva

viva-167Celoplošné Rádio Viva, které je pražským posluchačům známo jako předchůdce dnešního Rádia Spin, ani po třech měsících od soudního rozhodnutí neví na čem je ohledně své licence. Regulátor mu novou licenci nepřidělil, soud ale toto rozhodnutí zrušil. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi se nyní celou věcí opětovně zabývá a oznámí, jak hodlá dále postupovat.

Redakci RadioTV.cz o tom informovala mluvčí slovenské regulační rady Lucia Jelčová.

Platná licence pouze do konce letošního roku

Rádio Viva má platnou licenci jen do prosince letošního roku. V minulém roce žádalo o přidělení nové licence na dalších osm let, jelikož tu původní už nelze prodloužit. O licenci ale nežádala jen současná firma Rádio Viva, a.s., ale i servisní organizace Viva Production House, kterou zastupovali původní majitelé Rádia Viva. V průběhu řízení nedokázaly obě strany srozumitelně vysvětlit, proč se o licenci ucházejí jako dva subjekty.

Slovenský regulátor následně přidělil 28 frekvencí Rádia Viva neznámé společnosti Corporate Legal. Její představitelé deklarovali, že chtějí usilovat o koupi značky Viva a zachovat tak vysílání. Zástupci servisní společnosti Rádia Viva ale v mediálních vystoupeních jakoukoliv možnou dohodu vyloučili.

Nejvyšší soud vrátil licence zpět do hry

V březnu letošního roku vstoupil do hry slovenský Nejvyšší soud, a rozhodnutí regulátora zrušil. V praxi tak licenční řízení pokračuje a regulátor bude muset rozhodnout znovu. Soud tak vrátil do hry všechny frekvence Rádia Viva, nicméně zatím není jasné, jak bude rozhodovat regulátor. Ten totiž vždycky potvrzoval svá dřívější rozhodnutí, jen s jiným zdůvodněním. Za poslední roky se nestalo, že by jakékoliv své rozhodnutí ohledně udělení licence změnil.

Obrázek Facebook kampaně na podporu původního Rádia Viva (z loňského roku):

viva-fb-banner

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: