Regionální stanice Českého rozhlasu představí Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska

Český rozhlas dá od 5. března na svých regionálních stanicích prostor dramatizaci skutečných případů vycházející z policejních spisů. Představí zajímavé kauzy z celé republiky. Cyklus má poměrně dlouhý ale výstižný název – Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska.

Logo Dvojky Českého rozhlasu

Logo Dvojky Českého rozhlasu

Jednotlivé případy se připravují a natáčejí v regionálních studiích Českého rozhlasu, představují se v nich i herci tamních divadel.

Zatím je vybráno 40 případů. Každý z nich vzniká jako pětidílný seriál, který posluchači regionálních stanic uslyší vždy od pondělí do pátku v půl desáté večer.

Případy jsme vybírali tak, aby měly přesah. V prvních dílech se vrátíme třeba k prvnímu případu u nás, kdy pachatele pomohla usvědčit analýza DNA, nebo k vraždě ze začátku 80. let, o které se dlouho nesmělo mluvit, protože vrahem byl voják sovětské armády,“ řekl ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Ke spolupráci na tomto projektu se nám podařilo získat jak renomované spisovatele typu Petra Stančíka nebo Emila Hakla, tak i zkušené publicisty – specialisty na krimi. Autenticitu seriálu dodává především to, že autoři při psaní pracují s dobovými články, archivními materiály a často jsou v kontaktu přímo s kriminalisty, kteří se na vyšetřování daného případu podíleli,“ dodala ředitelka Výroby Českého rozhlasu Kateřina Konopásková.

Seriál kriminálních případů Čech, Moravy a Slezska mohou posluchači sítě regionálních stanic Českého rozhlasu slyšet od 5. března vždy od pondělí do pátku v půl desáté večer. Všechny díly po odvysílání zůstanou k poslechu na internetu, na webových stránkách regiony.rozhlas.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .