Regionální rádia vyvinula vlastní mobilní aplikaci

compass

NÁHLEDY UVNITŘ – Hned čtyři regionální rádia představila v květnu novou aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android. Vývoj softwaru měla na starosti společnost Compass Communication, která už má na svědomí například aplikaci Cargopass.cz. Na své si přijdou fanoušci Free Radia 107 FM, Rádia Jih, Rádia Jihlava a Rádia Krokodýl. Co novinka uživatelům umožňuje a nabízí?

Taneční rytmy i pop v chytrých mobilech

Posluchači čtyř regionálních stanic si od května mohou svou oblíbenou stanici naladit také na chytrých telefonech, které mají operační systém Android. O vývoj nové aplikace se postarala společnost Compass Communication. Nejznámějším projektem této společnosti je patrně internetový portál Cargopass.cz se zaměřením na logistiku a párování nabídek a poptávek.

Aplikace pro systém Android byly představeny v polovině května. Na své si mají přijít jak posluchači tanečního brněnského Free rádio 107 FM, ale také dalších regionálních rádií – jedná se o Rádio Jih, Rádio Jihlava a Rádio Krokodýl. Co nová aplikace umožňuje? Kromě samotného poslechu se posluchači jedním klikem dostanou k Facebooku, mailu či možnosti spojit se se studiem telefonicky.

Aplikace pro Android zdarma

Nový mobilní software je dostupný zdarma a to prostřednictvím obchodu Google PLAY. Free rádio 107 FM, Rádio Jih, Rádio Jihlava a Rádio Krokodýl se tak díky této novince dostanou prakticky kdekoli na celém světě a nemusí tak spoléhat na klasické vysílání šířené vzduchem.

Společnost Compass Communication se zaměřuje na informační a internetové technologie. Založena byla v roce 2001, tehdy ještě pod obchodním jménem email.cz, revoluční poštovní server provozovala společnost do roku 2005, kdy jej odkoupil Seznam.cz. O dva roky později se společnost proměnila a zaměřila se na nový směr. V roce 2008 byl spuštěn internetový portál Cargopass.cz, který se věnuje logistice a optimálnímu párování vhodných nabídek a poptávek, už o dva roky později se mohl pochlubit tím, že se stal druhou největší a nejpoužívanější značkou. Podle svého vyjádření společnost v roce 2011 jako první na světě k tomuto portálu spustila mobilního klienta pro telefony iPhone a Android.

android_morava

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .