Rakovník do portfolia Radia Beat neputuje

rrtv_022Zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání s pořadovým číslem dvaadvacet nepřineslo tentokrát žádný nový kmitočet. Společnost Broadcast Media neuspěla se žádostí o udělení kmitočtu Rakovník 107,6 MHz, negativní stanovisko zaujal k návrhu Český telekomunikační úřad. Na ostravskou frekvenci 90,4 MHz s výkonem 100 W bude vypsáno licenční řízení, bonitní kmitočet zkoordinoval rovněž Beat.

Tento týden zasedala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Podrobné informace z aktuálního 22. zasedání samozřejmě nesmí na stránkách RadioTV.cz chybět ani tentokrát. Kromě licenčních řízení se budeme věnovat i žádostem o změny licenčních podmínek.

ČTÚ zamítl Beat v Rakovníku

Provozovatel Broadcast Media zažádal na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o kmitočet Rakovník 107,6 MHz (200 W). RRTV společnosti neudělila souhlas s rozšířením technických parametrů pro program Radio Beat kvůli negativnímu stanovisku, které zaujal Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Ostrava 90,4 MHz v licenčním řízení

Rada vyhlásila na svém 22. zasedání licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Ostrava – město 90,4 MHz / 100 W s lhůtou pro doručení žádostí do 10. ledna 2012 do 17.00. Připomeňme, že koordinátorem bonitního kmitočtu je společnost Broadcast Media pro „classic-rockový“ program Radio Beat.

radiotv_googleplus_01

Žaloba Country Radia o Pardubice 104,1 zamítnuta

Městský soud v Praze 1. listopadu 2011 zamítnul žalobu provozovatele Country Radio, stejnojmenná společnost žádala o přidělení technického parametru Pardubice Polabiny 104,1 MHz/100W. V červnu letošního roku, na 11. zasedání RRTV žádost zamítla – jednalo se o vázaný kmitočet ke stávajícím vysílačům, nebylo možné udělit jej jinému než žádajícímu broadcasterovi. Country Radio žádalo o Pardubice/Polabiny – ul. Bělehradská 379 – 104.1 MHz/100W (zásah 73 853 posluchačů) – vázaná frekvence k 104.1 MHz/200W – Hradec Králové/VZP.

K TÉMATU: Čeká nás několik zajímavých licenčních řízení o bonitnější kmitočty

Soud neuznal kmitočty pro Rádio Dálnice

RRTV se také seznámila s rozsudkem Městského soudu v Praze, kterým bylo zrušeno rozhodnutí Rady, v němž byl udělen souhlas pro provozovatele Route Radio k prostředkům Humpolec-východ 91,7 MHz/50W, Jiřice 91,7 MHz/50W, Kařez silo 97,1 MHz/50W a Králův Dvůr 99,6 MHz/50W. Kmitočty byly původně uděleny 20. listopadu 2009. V květnu letošního roku se jich Rádio Dálnice dobrovolně vzdalo. Rada souhlasila s podáním kasační stíţnosti proti uvedenému rozsudku.

SOUVISEJÍCÍ: Rádio Dálnice se vzdalo části kmitočtů, pokrytí bude rozšiřovat postupně

radiotv_face_n04

Správní řízení kvůli změnám licencí

Dne 25. listopadu 2011 byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena žádost společnosti Media Bohemia o udělení souhlasu se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílačů programu Hitrádio Dragon. Změna spočívá v úpravě licenčních podmínek, konkrétně ve změně podílu mluveného slova, změně počtu a umístění zpravodajských relací, v úpravě programové skladby, vysílacího schématu.

RRTV.21: Transformační licence pro Hitrádio Orion a několik změn stanovišť kmitočtů

O deset dnů dříve dostala RRTV žádost společnosti Radio Bonton o udělení souhlasu se změnou licence k provozování programu Radio Bonton. Jedná se o  změnu programové skladby, konkrétně ve změně podílu mluveného slova, změně podílu zpravodajských pořadů, změně podílu hudby vydané v posledních deseti letech a změně podílu české a slovenské hudby.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,