Radiožurnál získal za rok 101 tisíc nových posluchačů, Blaník 50 tisíc

median-logo-167PRVNÍ INFORMACE Z RADIOPROJEKTU – Nejposlouchanějším rádiem v prvním a druhém kvartálu roku 2013 je Rádio Impuls, které si denně ladí 1,040 mil. posluchačů. Výplývá to z poslechovosti rozhlasových stanic v rámci měření RadioProjekt, které provádí agentury STEM/MARK a Median.

Na druhém a třetím místě jsou celoplošné stanice mediálního domu Lagardere. Rádio Frekvence 1 si denně naladí v průměru 940 tisíc lidí, což je podobný výsledek jako v minulém průzkumu (-28 tisíc posluchačů). Primárně hudební stanice Evropa 2 oslovuje 902 tisíc lidí denně, i zde je patrný mírný pokles o 26 tisíc posluchačů. Největší meziroční nárůst zaznamenal ČRo 1 Radiožurnál, který nyní poslouchá 811 tisíc lidí denně a meziročně získal 101 tisíc posluchačů.

Nejposlouchanější regionální stanicí zůstává Rádio Blaník ze stáje Media Bohemia, za první pololetí mělo 659.000 posluchačů denně, meziročně získalo 53.000 nových posluchačů. Nejvážnější moravský konkurent Rádio Čas za rok ztratilo 43 tisíc posluchačů a nyní jich má 223 tisíc. S podobnou meziroční ztrátou se potýká i Country radio ze stáje Radio Unted Group (ex-Radio Investments), to má nyní 205 tisíc posluchačů. Na třetí místo mezi regionálními stanicemi se ale dostala další značka Radio United – classic rockové Rádio Beat, jež má 207 tisíc posluchačů a meziročně získalo 25 tisíc.

Výsledky dalších stanic přineseme v podrobnější pravidelné analýze, kterou připravujeme.

rozhlas-jan-pokorny-675Jan Pokorný z Českého rozhlasu 1 Radiožurnál může být spokojen. Ilustrační foto – Český rozhlas

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. rdsman

    Pan Pokorný je spokojen, ale za sebe říkám, že pokud má být smyslem veřejnoprávního rozhlasu soutěžení s komerčními stanicemi o co nejvyšší poslechovost, pak je něco hodně špatně. Nevím, proč bych jako koncesionář měl povinně platit x-tou kopii Impulsu, zatímco formát, který se na VKV vůbec nevyskytuje, a který na rozdíl od nějakých kavárenských debat a do zblbnutí opakovaných skladeb považuji za přínosný, chrastí někde na středních vlnách.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .