Radiožurnál přesouvá ZZZ, chystá reportáže o zajímavých londýnských místech

zzz

Český rozhlas 1 – Radiožurnál přistoupil ke změně víkendového vysílacího schématu. Oblíbený cestovatelský pořad Zápisník zahraničních zpravodajů se bude muset spokojit s jediným vydáním týdně, stanice se jej rozhodla přesunout na neděli v 9:00 a sobotní pořad zcela zrušit. Host Radiožurnálu s Václavem Žmolíkem bude také o víkendu vysílán nově už v 10:00, doposud to bylo o hodinu později. V sobotu pak Radiožurnál odvysílá novou rubriku „Kulisy z londýnské olympiády„, autorem je Jaroslav Skalický.

Zápisník zahraničních zpravodajů se stěhuje

První Zápisník zahraničních zpravodajů (ZZZ) odvysílal Český rozhlas už v roce 1955. Zpravodajové  ČRo 1 – Radiožurnál zprostředkovávají posluchačům neobvyklá místa a příběhy z celého světa až dodnes. Od června vysílá Radiožurnál tento pořad pouze v neděli, podle svého vyjádření „v atraktivnějším čase“ od 9 do 10 hodin. Sobotní vydání už nadále neuslyšíme, v 9.00 každou sobotu totiž pokračuje Křesťanský týdeník.

AKTUÁLNĚ: Petr Král novým hudebním dramaturgem Českého rozhlasu 1 Radiožurnál

ČRo 1 – Radiožurnál uvádí, že chce „jít s dobou„. David Koubek, vedoucí zahraniční redakce, přibližuje, jak se má pořad ZZZ dále měnit: „V Zápisníku chceme s posluchači mnohem více komunikovat, například prostřednictvím sociálních sítí. Snažíme se ze všech zajímavých míst, odkud vozíme reportáže, přinášet nejen klasickou rozhlasovou reportáž, ale také fotografie nebo videa.

ZZZ má tradici, musí ale jít s dobou

Pořad má podle něj obrovskou tradici, přesto je třeba reagovat na aktuální trendy: „Zápisník zahraničních zpravodajů se od té doby určitě změnil, doba je rychlejší, lidé vydrží u rozhlasového přijímače kratší dobu. Snažíme se, aby náš Zápisník šel s dobou, byl stále atraktivní. To, co dříve bylo pro většinu lidí neznámou končinou, si dnes turisté mohou téměř ohmatat. Proto nabízíme neotřelé pohledy a příběhy,“ dodává vedoucí Koubek.

K TÉMATU: Radiožurnál povede Jan Pokorný, vrací se na jednu ze svých původních pozic

Víkendové schéma dopoledního vysílání ČRo 1 – Radiožurnál prošlo v návaznosti na posun ZZZ drobnými změnami, rozhovory s hosty začínají i o víkendu v 10:00: „Několik let jsme víkendového Hosta Radiožurnálu vysílali až od 11 hodin. A naši posluchači tak obědvali později a odpolední výlet tak musel být zkrácen. Proto jsme vám vyšli vstříc a dobu rozhovoru jsme posunuli o hodinu dopředu,“ vysvětluje Radiožurnál úpravu vysílacího schématu.

Neméně důležitou změnou ve víkendovém programu je zařazení více informací z regionů České republiky, k tomu Václav Žmolík (10-14) a Michaela van Erne (14-18) přidají pozvánky na akce nebo sportovní události.

radiozurnal_vikendNové víkendové schéma ČRo 1 – Radiožurnál

Poznejte turistické atrakce britské metropole

Londýnské kulisy, v nichž se budou letos odehrávat olympijské hry, představí každou sobotu ČRo 1 – Radiožurnál. Ve vysílání zve rozhlas na „maratonský běh pod okny Buckinghamského paláce, plážový volejbal nedaleko sídla premiéra v Downing Street nebo triatlon v Hyde Parku„. Jaroslav Skalický provede posluchače nejen těmito známými, ale též méně známými místy každou sobotu v 8:40 a 15:20 na Radiožurnálu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .