Radiožurnál povede Jan Pokorný, vrací se na jednu ze svých původních pozic

rozhlas-jan-pokorny-675Novým šéfredaktorem hlavní stanice Českého rozhlasu se od 15. června stane Jan Pokorný. Nahradí ve funkci Jana Součka, který požádal o uvolnění z osobních důvodů. Pokorný už jednou ve vedení ČRo 1 Radiožurnál působil v letech 2005 – 2008, těsně před Barborou Tachecí. Nyní se tedy vrací na jednu z mnoha původních pozic, které zastával ve své dlouhé rozhlasové kariéře.

Jsem přesvědčen, že osobnost Jana Pokorného v čele Radiožurnálu znamená správný krok směrem k nové podobě Radiožurnálu,“ uvedl k personální změně generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Jan Pokorný působí v rozhlase téměř 30 let, od roku 1984. V Československém rozhlase působil nejprve jako redaktor zpravodajství, od roku 1986 byl moderátorem pořadu Dobré jitro na stanici Praha. Po roce 1989 připravoval a uváděl ranní program stanice Československo a byl parlamentním zpravodajem ve Federálním shromáždění. Od března 2005 do ledna 2008 byl šéfredaktorem ČRo 1 – Radiožurnálu. Rok 2010 strávil ve Francii jako zahraniční zpravodaj ČRo. Nyní působí ve funkci moderátora Ranního radiožurnálu. Český rozhlas tak nyní spoléhá na osobnost, která jej provází prakticky celou novodobou historii.

PERSONÁLNÍ ZMĚNY: Petr Král novým hudebním dramaturgem Českého rozhlasu 1 Radiožurnál

rozhlas-jan-pokorny-675

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: