Radiožurnál bude mít druhou stanici, která posílí speciální olympijské vysílání

Český rozhlas nabídne posluchačům informace ze Zimních olympijských her 2018 na dvou stanicích. Vysílání stanice Český rozhlas Radiožurnál doplní nová digitální stanice Radiožurnál – olympijský speciál, která začíná živým přenosem zahajovacího ceremoniálu v pátek 9. února ve 12 hodin a každý den nabídne až 19 hodin živého sportovního vysílání.

cesky-rozhlas-logo-1-651

Český rozhlas bude v době konání letošních Zimních olympijských her vysílat z celkem pěti studií, z toho dvě budou přímo v jihokorejském Pchjongjangu. Další vysílání pokryjí studia stanic Český rozhlas Radiožurnál a stejnojmenná digitální stanice ze sídla rozhlasu v Praze.

Český rozhlas jako přirozený lídr na trhu digitalizace si tuto důležitou vysílací platformu připravil i pro olympijské hry, čímž posluchačům nabídne zejména pestřejší obsah,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Digitální stanici Český rozhlas Radiožurnál – olympijský speciál mohou posluchači naladit přes internet v mobilu v aplikaci iRadio, na webových stránkách Radiozurnal.cz a iRozhlas.cz. K dispozici bude i terestricky na digitálních rádiích DAB+ a bude dostupná v Praze, Ostravě, Brně a Plzni.

Tyto olympijské hry jsou pro nás specifické. Všechny důležité události a závody českých medailových nadějí jsou v hlavních vysílacích časech rádií. Proto jsme se rozhodli připravit mimořádně na šestnáct dní speciální sportovní stanici, která všechny důležité závody českých medailových nadějí nabídne celé v přímém přenosu,“ říká šéfredaktor stanice Českého rozhlasu Radiožurnál Ondřej Suchan.

Kromě živých sportovních přenosů a reportáží nabídně stanice Český rozhlas Radiožurnál – olympijský speciál i dvě četby na pokračování – premiérové načtení Pohádky o Raškovi a knihy Zátopek. Pro posluchače je také připraven Archivní výběr těch nejnapínavějších sportovních událostí z vysílání Českého rozhlasu a Československého rozhlasu.

Posluchači se dále mohou těšit na dva speciální tematické dny: 11.2., kdy uplyne padesát let od zlatého skoku Jiřího Rašky a 22.2., kdy uplyne dvacet let od triumfu českých hokejistů v Naganu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .