RadioProjekt 2014: Radiožurnál obhájil třetí příčku v denním poslechu před Frekvencí 1

PRVNÍ INFORMACE Z RADIOPROJEKTU – V dlouhodobém souboji o třetí místo v denní poslechovosti potvrdil Česky rozhlas Radiožurnál svou pozici před Frekvencí 1. V týdenní poslechovosti je i nadále čtvrtý, ale postupně ukrajuje z náskoku. Nejposlouchanějším rádiem zůstává Impuls, který nabral dalších 32 tisíc denních posluchačů.

frekvence-1-mikrofon-651

Frekvence 1 i nadále znatelně padá

Nejposlouchanějším rádiem ve druhém a třetím kvartálu 2014 je Rádio Impuls, které si denně ladí 1,089 mil. posluchačů a 2,090 mil. posluchačů týdně. Druhá Evropa 2 má 922 tisíc denních posluchačů a 1,734 posluchačů týdně. Na další pozici pokračuje zmíněný dlouhodobý souboj mezi Frekvencí 1 a ČRo Radiožurnál. Nyní se posílení pozice Radiožurnálu projevuje už i v týdenní poslechovosti, byť poprvé po několika vlnách mírně ztrácí posluchače.

Radiožurnál v týdenní poslechovosti vykázal statisticky nevýznamný úbytek posluchačů (-26 tisíc), Frekvence 1 ale ztratila statisticky významných 60 tisíc posluchačů týdně. V týdenní poslechovosti má F1 náskok 106 tisíc posluchačů, v denní je na tom lépe Radiožurnál, který poslouchá o 31 tisíc lidí víc.

V týdenní poslechovosti má však Frekvence 1 náskok, rozdíl v její prospěch činí 138 tisíc posluchačů. Z celoplošných stanic si nové posluchače připsalo pouze Rádio Impuls (+32 tisíc denně a +21 tisíc týdně), ostatní celoplošné stanice obhájily svou poslechovost.

Vývoj poslechovosti celoplošných stanic

radioprojekt-2-3q-2014-graf-dr

radioprojekt-2-3q-2014-graf-wr

Regionálním stanicím vévodí BLANÍK, Country rádio na druhé pozici

Regionálním stanicím tradičně vévodí Rádio BLANÍK, jehož týdenní poslechovost se ani tentokrát prakticky nezměnila (1,179 mil. posluchačů). Na druhé pozici je Country rádio (482 tisíc posluchačů týdně), třetí pozice v týdenní poslechovosti patří Rádiu Beat (465 tisíc). Statisticky významná změna se projevila u Rádia Čas, které meziročně ztratilo takřka sto tisíc posluchačů a nyní má 340 tisíc. Kvůli tomu kleslo na pátou pozici.

Vývoj poslechovosti regionálních stanic

radioprojekt-2-3q-2014-graf-regiony-dr

radioprojekt-2-3q-2014-graf-regiony-wr

Veškeré údaje čerpáme z měření RadioProjekt, které provádí agentury STEM/MARK a Median. Další podrobnosti přineseme v samostatné analýze.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .