RadioProjekt 2014: Frekvenci 1 stíhá Radiožurnál, Impuls s pohodlným vedením

PRVNÍ INFORMACE Z RADIOPROJEKTU – Nejposlouchanějším rádiem ve čtvrtém kvartálu 2013 a prvním kvartálu roku 2014 je Rádio Impuls, které si denně ladí 1,072 mil. posluchačů. Druhá Evropa 2 má 940 tisíc denních posluchačů. Na třetí pozici se rýsuje těsný souboj mezi Frekvencí 1 a ČRo 1 Radiožurnál. Obě stanice od sebe dělí už jen 35 tisíc posluchačů, v předchozí vlně byl rozdíl až sto tisíc lidí.

tv-sledovanost-kolac-2-651

Radiožurnál atakuje třetí pozici, stahuje náskok Frekvence 1

Důvod k oslavám může mít Radiožurnál. Jeho týmu se povedlo výrazně stáhnout náskok Frekvence 1. Trhová trojka se ještě před rokem šplhala k milionové hranici a před Radiožunálem měla náskok 241 tisíc posluchačů. Meziročně však Frekvence 1 ztratila sto tisíc posluchačů a Radiožurnál jich právě tolik získal. Nyní obě značky dělí už jen 35 tisíc posluchačů, což není pro soukromého vysílatele moc dobrá zpráva. Skupině Lagardere dodává optimismus sesterská Evropa 2, která se stabilně drží v rozmezí 920-950 tisíc posluchačů denně.

Výplývá to z poslechovosti rozhlasových stanic v rámci měření RadioProjekt, které provádí agentury STEM/MARK a Median.

Impuls stabilní, v regionech posiluje Blaník

Impuls je trhovou jedničkou dlouhodobě, jeho výsledek je prakticky shodný s předchozím výstupem. Udržuje si přízeň 1072 tisíc posluchačů denně s náskokem 132 tisíc před druhou Evropou 2. Následuje zmíněná Frekvence 1 (867 tisíc), ČRo 1 Radiožurnál (832 tisíc) a ČRo Dvojka (427 tisíc).

Regionálním stanicím tradičně vévodí Rádio BLANÍK, které posílilo meziročně o 23 tisíc posluchačů denně, nyní jich má 666 tisíc. Meziročně posílilo i Rádio Beat, získalo 34 tisíc posluchačů, ale oproti předchozí vlně se růst zastavil, nyní má poslechovost 225 tisíc lidí denně. Opačný trend je u Rádia Čas, to meziročně ztrácí 34 tisíc, a je na hodnotě 190 tisíc.

Další podrobnosti přineseme v samostatné analýze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .