RadioProjekt 2014: Frekvence 1 zastavila pokles v denní poslechovosti, ale ztrácela v týdenní

PRVNÍ INFORMACE Z RADIOPROJEKTU – Rádio Frekvence 1 zastavilo pokles v týdenní poslechovosti a dotahuje se na třetí příčku Radiožurnálu. Nejposlouchanější stanicí je i nadále Rádio Impuls. Regionálním rádiím vévodí Rádio BLANÍK.

tv-sledovanost-kolac-2-651

Radiožurnál se posunul na třetí místo i v týdenní poslechovosti

V dlouhodobém souboji o třetí místo v denní poslechovosti má sice Česky rozhlas Radiožurnál stále mírně navrch před Frekvencí 1, počet posluchačů těchto dvou stanic se ale příliš neliší. Statisticky významná změna v pořadí ale nastala u týdenní poslechovosti, kde Radiožurnál tentokrát Frekvenci předstihl. Ve srovnání s předchozím výstupem RadioProjektu totiž získal 75 tisíc posluchačů, zatímco Frekvence 1 ztratila 48 tisíc.

V týdenní poslechovosti je tedy patrný podobný trend jako u denní poslechovosti, tedy alespoň pokud jde o vzájemný souboj těchto dvou značek. U dvou nejposlouchanějších stanic se nic nemění. V čele zůstává Rádio Impuls, které má nyní 1,063 mil. posluchačů denně a 2,073 mil. posluchačů týdně. Druhá v pořadí Evropa 2 je nad hranicí 901 tisíc posluchačů denně a 1,7 mil. posluchačů týdně.

Regionálním stanicím vévodí BLANÍK, Country rádio uhájilo druhou pozici před Beatem

Regionálním stanicím tradičně vévodí Rádio BLANÍK, jehož týdenní poslechovost činí 1,143 mil. posluchačů. S výrazným odstupem je na druhé pozici Country rádio (507 tisíc posluchačů týdně), v těsném závěsu je třetí Rádio Beat (490 tisíc). Čtvrté Rádio Čas po předchozím výraznějším poklesu stabilizovalo svou pozici na hodnotě 350 tisíc posluchačů týdně.

Veškeré údaje čerpáme z měření RadioProjekt, které provádí agentury STEM/MARK a Median. Další podrobnosti přineseme v samostatné analýze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .