RadioProjekt 1-2Q 2015: Frekvence 1 se vrací na třetí příčku v poslechovosti

Celoplošná stanice Frekvence 1 ze stáje Lagardere se vrací na třetí příčku v poslechovosti. Ve výsledcích prvních dvou kvartálů letošního roku přeskočila ČRo Radiožurnál o 20 tisíc posluchačů denně. Nejposlouchanější zůstává Radio Impuls.

frekvence-1-mikrofon-651

Dlouhodobý souboj nyní vyhrává Frekvence 1, nicméně Evropa 2 by se měla mít na pozoru

Dlouhodobý souboj o třetí příčku v rámci průzkumu poslechovosti RadioProjekt nyní vyhrává Frekvence 1, alespoň pokud jde o kumulovaná čísla z prvních dvou kvartálu roku 2015. Průzkum RadioProjekt jí v prvním pololetí přisoudil třetí příčku v denní poslechovosti. Rozdíl v počtu posluchačů mezi třetí a čtvrtou příčkou je však statisticky zanedbatelný a tak lze říci, že obě stanice jsou i nadále v rovnováze.

Frekvence 1 má však podle odhadu 882 tisíc posluchačů denně, zatímco Radiožurnálu bylo naměřeno 862 tisíc. Pořadí na prvních dvou místech se nemění. Nejposlouchanější Rádio Impuls si drží přes jeden milion posluchačů denně, následuje Evropa 2 s počtem 910 tisíc. Zajímavé je, že jak Frekvence 1 tak Radiožurnál se už dotahují na Evropu 2. Rozdíl činí v obou případech méně než 50 tisíc posluchačů denně.

Zprávu budeme aktualizovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .