Radiokomunikace rozšiřují nabídku digitálního rozhlasu o Rádio BLANÍK a rádio City 93,7 FM

České Radiokomunikace přidávají do pilotního digitálního rozhlasového vysílání další stanice, tentokrát ze stáje Media Bohemia.  Na digitálních přijímačích v pražském multiplexu DAB+ si tak můžete naladit Rádio BLANÍK a rádio City 93,7 FM.

Vysílač Praha-Strahov, foto: České Radiokomunikace

Vysílač Praha-Strahov, foto: České Radiokomunikace

Osmnáct rozhlasových stanic v pražském DAB+ multiplexu Českých Radiokomunikací

Jsme rádi, že se nám daří pilotní projekt digitálního rozhlasového vysílání rozšiřovat o nové stanice. Můžeme tak lépe ověřit technické parametry digitálního rozhlasu a zpřesnit informace potřebné pro plánování řádného vysílání. Zároveň posluchačům s digitálními rozhlasovými přijímači ve spolupráci s Media Bohemia přinášíme širší programovou nabídku,“ říká Marcel Procházka, ředitel pro regulaci a strategii Českých Radiokomunikací.

Celkově tak bude v pražském multiplexu DAB+, který pokrývá většinu Prahy, zařazeno již 18 rozhlasových kanálů.

Budoucnost rádia je především v obsahu vysílání

Vstupem našich rádií Blaník a City 93,7 FM do testovacího digitálního vysílání si chceme vyzkoušet technické parametry standardu DAB+. Budoucnost rádia je především v obsahu vysílání. Media Bohemia se proto soustředí především na rozvíjení svých programových formátů a kvalitu obsahu vysílání. Jaký nosič šíření se v budoucnu ukáže jako nejlepší, je otázka. DAB+ vnímáme jako jednu z možných cest,“ komentuje pilotní vysílání Daniel Sedláček, předseda představenstva Media Bohemia, a.s.

Vysílač na pražském Strahově vysílá ve standardu DAB+ na kanálu 10D ve  III. pásmu, které je pro šíření digitálního rozhlasu optimální. Při zahájení pilotního vysílání 25. března letošního roku obsahoval multiplex 4 kanály, od té doby se počet navýšil o dalších 14 stanic. Příjem vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více jak 800 tisíc obyvatel v Praze.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. beat

    Až na tu humus kvalitu, kterou ČRA i např. Teleko šíří.Jestli toto ma být budoucnost namísto FM, děkuji, nechci.Kvalita opravdu bídná. A nevěřím, že se to zlepší s řádným vysíláním, ba naopak.

    1. libca

      Záleží,na čem posloucháš.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .