Radio ZET uspělo s žádostí o změnu podílu hudby, musí zachovat dosavadní charakter

Vysílací rada schválila žádost Rádia ZET týkající se podílu hudby ve vysílání. Nově se bude rozsah hudby a slova odvozovat od celodenního vysílání. Doposud se určoval pouze podle bloků v češtině.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Podíl mluveného slova musí v rámci celého dne převažovat nad hudbou

Tato změna by měla stanici prakticky umožnit zvýšení podílu hudby v rámci denních českých bloků, které jsou klíčové z pohledu cílení na posluchače. Podmínkou ale je, že program si musí zachovat svůj původní charakter – tedy zaměření na zpravodajství, publicistiku, sport a zábavu.

Zástupci Radia ZET usilovali o změnu podílu hudby už několikrát. Nové znění licenční podmínky se příliš neliší od původního. Důležité je však vymezení časového rozsahu vysílání. Doposud musel provozovatel dbát na to, aby podíl hudby v rámci českých bloků nebyl vyšší než podíl mluveného slova.

Nově se tato podmínka upravuje tak, že se bere v úvahu celodenní vysílání, tedy včetně bloků v angličtině, které Radio ZET přebírá od BBC World Service. Samotná BBC má ve vysílání prostor minimálně 8 hodin denně, převážně v noci. Hudba se v anglických blocích neobjevuje, je však slyšet v rámci českých bloků Radia ZET.

V rámci každodenního vysílání musí časový rozsah vysílaného zpravodajství, publicistiky, vzdělávání, sportu a zábavy, tedy podíl mluveného slova, ve svém souhrnu převažovat nad celkovým rozsahem vysílané hudby a to způsobem, který zajišťuje původní charakter programu,“ uvádí RRTV nové znění licenční podmínky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .