Radio ZET podalo novou žádost týkající se podílů hudby a slova

Provozovatel Radia ZET doručil vysílací radě žádost, kde chce upřesnit licenční podmínku týkající se rozsahu hudby a slova. Žádost byla zveřejněna na úřední desce regulátora.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Radio ZET nyní vysílá české programové bloky, které kombinuje s původním anglickým vysíláním BBC World Service. Nyní žádá vysílací radu o možnost úpravy poměru hudby a slova tak, aby se tato licenční podmínka vztahovala na celé vysílání, a nikoliv jen na českou část.

Dosavadní (platná) licenční podmínka zní: „V rámci vysílání (bloků) v českém jazyce musí časový rozsah vysílaného zpravodajství, publicistiky, vzdělávání, sportu a zábavy ve svém souhrnu převažovat nad celkovým rozsahem vysílané hudby.

Provozovatel Rádia ZET žádá o úpravu této podmínky v následujícím znění: „V rámci každodenního vysílání musí časový rozsah vysílaného zpravodajství, publicistiky, vzdělávání, sportu a zábavy, tedy podíl mluveného slova, ve svém souhrnu převažovat nad celkovým rozsahem vysílané hudby.“

DOKUMENT: Celé znění žádosti na webu RRTV

Regulátor v průběhu letošního roku podobnou žádost zamítl, umožnil však Radiu ZET větší flexibilitu při zařazování českých a anglických bloků. Původně mělo anglické vysílání BBC World Service své přesně vymezené časy v rámci dne. Nyní už může ZET zařazovat pořady BBC volněji, bez pevně stanovených časů. Musí však BBC poskytnout prostor alespoň 8 hodin v rámci každého dne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .