Radio ZET může dále rozšiřovat program v češtině

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhověla provozovateli publicistického Radia ZET, jenž žádal o úpravu licenčních podmínek. Nyní bude mít větší flexibilitu při zařazování anglických bloků BBC World Service. To mu umožní posílit program v češtině.

Ukázka první image kampaně Rádia ZET z roku 2013

Ukázka první image kampaně Rádia ZET z roku 2013

Doposud musel provozovatel zařazovat bloky v angličtině v konkrétních časech i v průběhu dne. Nové znění podmínek mu umožní vysílat anglické bloky tak, aby to nenarušovalo kontinuitu českého vysílání. Program BBC World Service ale musí být slyšet minimálně 8 hodin denně. Provozovatel Radia ZET tím získá prostor profilovat své publicistické vysílání v průběhu dne výhradně v češtině.

Radio ZET je součástí multimediálního projektu ZET, jenž vytvořil mediální dům Lagardere. Vysílá na základě licence původně udělené projektu BBC World Service v České republice. Po odchodu BBC z českého trhu a ukončení dlouhodobé spolupráce s Českým rozhlasem se skupina Lagardere v ČR rozhodla koupit licencovanou společnost a na frekvencích BBC spustila kombinovaný program českého vysílání pod názvem Radio ZET a převzatého anglického programu BBC World Service.

Změna licenčních podmínek souvisí s dlouhodobou snahou o jasnější profilaci českého vysílání Radia ZET. Na projektu ZET nyní společně s Lagardere participuje i skupina MEDIA BOHEMIA. Obě skupiny společně ovládají i nějvětší rozhlasové mediazastupitelství RADIOHOUSE.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .