Rádio R je definitivně minulostí, regulátor formálně potvrdil zánik licence

Jihomoravské Rádio R, které od roku 2009 provozoval František Krpenský, ukončilo své vysílání ještě ve druhé polovině června. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nyni vydala provozovateli osvědčení o zrušení licence.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Původní platnost licence byla do 29. září letošního roku. František Krpenský se však z finančních důvodů rozhodl ukončit vysílání dřív a požádal regulátora o zkrácení platnosti licence o tří měsíce.

Rádio R ukončilo moderované vysílání ještě na začátku června, následně vysílalo pouze hudbu bez jinglů a vstupů. Projekt fungoval na neziskovém principu. Navzdory výrazně nízkým provozním nákladům tvořily platby autorským organizacím za vysílanou hudbu poměrně zásadní položku.

František Krpenský držel vysílací 8 let, a měl ze zákona právo na automatické prodloužení své licence. O toto prodloužení ale nepožádal a rozhodl se ve vysílání nepokračovat. jedním z důvodů byl fakt, že rádio nebylo ekonomicky soběstačné a nepodařilo se najít dlouhodobého sponzora, který by byl ochotný vysílání financovat.

Podrobně jsme o fungování Rádia „R“ psali před několika lety v článku Nejmenší rádio v Česku měří poslechovost v hospodě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .