Rádio Krokodýl si nadělilo k 17. narozeninám spuštění kmitočtu v Jihlavě

krokodyl_dort

MAPKA POKRYTÍ – Brněnské nejposlouchanější Rádio Krokodýl si k 17. narozeninám nadělilo spuštění nového kmitočtu. V Jihlavě tuto stanici naladí posluchači na nominálu 102.3 FM, vysílač umožní naladit rádio nejen v krajském městě Vysočiny, nýbrž také v okolních obcích. Tento víkend pak Rádio Krokodýl oslaví také víkendovým speciálem se skupinou No Name. Narozeniny však neslaví jen Krokodýl.

Krokodýla naladíte v Jihlavě, Dobroníně,…

Čtvrtek 20. října přinesl do krajského města Vysočiny Rádio Krokodýl, v Jihlavě a okolí naladí posluchači tuto stanici na frekvenci 102.3 FM. Vysílač se stanovištěm na vodárně Hosov má výkon 200 W (polarizace východní) a dle výpočetínho systému RadioLab může zasáhnout až 56 tisíc potenciálních posluchačů. Podle Jihlavského DX Clubu spustilo tento kmitočet Rádio Krokodýl v pravé poledne.

EXKLUZIVNĚ: S příchodem podzimu rádia mohutně finišují a spouští kmitočty

Rádio Krokodýl využívá sdružením vysílací propriety sesterského Radia Jihlava 101,1 FM, vybudované na střeše vodárny Hosov 590+15m. Omezení výkonu pak -3dB v rozsahu 100-150°, vůči třebíčském dokrývači Dvojky ČRo o stejném nominálu. Dle Jihlavského DX Clubu bude dobře poslouchatelné rádio také v přilehlých obcích – Polná (5 236), Luka n. Jihlavou (2 659), Dobronín (1 909), Beranov (1 861), Kamenice (1 794) a podobně.

mp_krokodyl11n1Aktuální mapa pokrytí Rádia Krokodýl. Zdroj: Jihlavský DX Club

O víkendu slaví nejen Krokodýl s Gipsy Kings a No Name

Rádio Krokodýl oslavilo už 17. narozeniny v srpnu. Už od léta probíhají éterem self-promotion oznamující nadcházející výročí. Jak už jsme vás informovali, v pátek 21. 10. proběhne koncerty skupiny Gipsy Kings. Nové album kapely No Name se naopak bude vyhrávat v sobotu a neděli přímo ve vysílání. Jedna specialita je potom připravena na sobotní hitparádu, která startuje úderem 18. hodiny, moderovat ji bude výjimečně Igor Timko z kapely No Name. Nadále se vyhrávají čtyřkolky a přezutí pneumatik.

K TÉMATU: Čtyřkolky za 80 tisíc, přezutí pneumatik a koncert Gipsy Kings od Krokodýla

A aby nebylo oslav málo, Jiří Wiener, programový a hudební ředitel Rádia Krokodýl, který mimo jiné také moderuje ve všední dny od 12 do 15 hodin, slaví kulaté, třicáté narozeniny. Redakce RadioTV mu tímto přeje všechno nejlepší.

krokodyl_dort_velkeTakovýto narozeninový dort dostal ředitel hudby a programu Jiří Wiener. Zdroj: Rádio Krokodýl

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. UPC

  Nevím co teď slaví za oficiální narozeniny – jestli je to založení společnosti nebo udělení frekvence, každopádně Rádio Krokodýl začalo před lety vysílat na své první frekvenci 103 MHz v Brně někdy v létě, byl to tenkrát myslím srpen, když to spouštěli … někde bych ještě našel jejich první plakát „vysíláme barevně“ …

  1. Petr Kružík

   Máš pravdu, byl to srpen. Ale narozeninové veselí se vždy spojuje s nějakým koncertem na podzim, po dovolených. Podle mne je to minimálně kvůli klientům RK. Fotku plakátu „vysíláme barevně“ bych snad ještě někde vykopal :)

  2. UPC

   Předtím mělo Brno pouze 2 soukromé stanice – Rádio Brno 957 a Rádio Hády. Krokodýl byl třetí a kromě rakouských a slovenských stanic nic dalšího … Frekvence 1, Alfa – to vše přišlo až později … zlatý časy pro DXing na FM … :-)

  3. Jerry Prohaska

   Děkuji za opravu. Nějak mě to narozenové veselí zmátlo :).

  4. UPC

   to Petr Kružík: ano, to je přesně ten plakát…

 2. EX Radio A 96,4 Jihlava

  Dalsi zbytecne radio ala (s)hitradio v Jihlave. Navic zatim mono a bez RDS, modulace naprosto priserna. Co ted bude delat Radio Jihlava? Stejny majitel, stejne souteze? To tak zustane, nebo konecne vymysli neco jineho, co tu jeste nebylo, jak slibovali pred zacatkem vysilani. Zmena formatu na country, nebo ze by punkrock? Cokoliv by bylo lepsi nez ten bastl blanikovskeho typu, co predvadeji ted.

 3. _Ovi

  Dovolím si upřesnit druhý příspěvek UPC. Kroksna jede od 1. 8. 1994, tedy F1 104,5 a Alfa 105,6 už v Brně byly před ní. A byl tam také Český rozhlas Brno, který ve svém vysílání o startu konkurence informoval, to si pamatuji přesně. Původně se stanice měla jmenovat Radio Nonstop. Měla zahájit vysílání již na konci roku 1993, tehdy se psalo, že má vysílat i náročnější zábavu. Výsledek známe.

 4. DPrazak

  Dovolím si několik poznámek. Rádio Jihlava se od Blaníku trochu liší. Hraje jak starší kusy (Helena Vondráčková), tak i novější kusy (Lady Gaga). Takže to blaníkovské rádio úplně není, jak si myslíte. Porovnejte si hudbu rádia Jihlava a Blaníku. Jsou tam rozdíly. Co se týče Krokodýlu, tak RDS a stereo modulace zatím nejede, protože podle mě je vysílač v testovacím režimu a to vždycky po spuštění nových vysílačů bývá. Samozřejmě RDS je potřeba, třeba, když jedete po dálnici D1 od Velmezu na Jihlavu, tak to autorádia přeladí z 89,1 na 102,3. Jenže RDS zatím nefunguje, tak musíte přeladit ručně na jihlavskou frekvenci a to řidičům přidělává za volantem práci. Já věřím, že RDSko brzy pojede a zároveň jihlavský vysílač bude běžet na plný výkon.

 5. Václav Kadlček

  Máte pravdu. Tady je na tomto webu zvykem, že kdokoli z rádií pustí jednu písničku z předrevolučního popu, ten dostane mylně nálepku Blaník. Dokonce jsem se jednou mám ten dojem setkal s tím, že byla tak označována Evropa 2, což je úplně opačné rádio. Možná si někdo spojil tyto malé rádia Jihlavu s Orlíkem, který je víc Blaníku podobnější. Ale zpátky k tomu co teda hraje Jihlava? Stručně řečeno všehochuť, stejně jako Impuls a Frekvence 1, které ovšem na to mají výzkumy co hrát, proto jsou úspěšnější a už dávno tyto malé rádia(Jihlavu) převálcovaly a doby těchto amatérů (Jihlava) jsou pryč, přesto však vstávají ze záhrobí. Jihlavu tedy bude bude preferovat ten, že jsou tam jiné reklamy(možná), jiní moderátoři, nebo z důvodu nějakého patriotismu. Rozhodně to není o muzice, čímž se dostávám k tomu že když se Jihlava ucházela o 101,1 slibovala hory doly, že bude hrát místní hudební skupiny,folk nebo country a prd, takže vlastně porušuje licenční podmínky. Osobně si myslím, že Jihlava je horší než Blaník, protože Blaník měl muziku starší a klidnější (i když teď už to není stoprocentní), čímž dalekovíce uspokojil posluchače toužící po pohodě, a kdo chce něco Energičtějšího, dá si E2, než aby se na Jihlavě trápil s tím, že tam je Vondráčková, a zase poluchače staršího popu nezajíma lady Gaga. Ale přesto máme tu plejádu rádií které to spojují (Impuls, kteří poslechovost mají, ale ta je spíš kvůli dopravním zprávám), čili netřeba Jihlavy.

  1. Jose

   Tak tentokrát si myslím, že se naprosto a 100% mýlíte. Jihlava zde nikdy nebyla označována jako nacionalistické komunistické normalizační rádio blaníkovského typu. Byla zde vždy označována jako vesnický kočkopes, to jsou zbytečná lokální amatérská rádia, která hrají směs prakticky čehokoli, co jim přelítne přes nos, absolutně nesmyslně poskládanou a zcela nejedlou, na způsob Čapkovo kočičko-pejskovského dortu. Čili blaníkovská rádia bývají proti těmto lokálním nesmyslům, jednak obvykle větší, jednak profesionálnější a jednak v podstatě vyprofilovaná, tedy cílená na různé pohrobky komunismu apod. V současné době už spíše přímo na nacionalisty nežli na komunisty. Měl jsem možnost sledovat při práci nějaké skupiny Rómů a nehrozí aby si pustili k tomu nějaké takovéto nacionální rádio, většinou volili Evropu 2 apod. kde jim tento český nacionalismus presentovaný a propagovaný rádii typu Blaník, nehrozil. Jihlava tedy rozhodně nepatří a nikdy nepatřila a také nikdy nebyla nazývána rádiem tohoto typu. Jihlava je prostě regionální kočkopes, tedy stejná sorta jako Valašsko, Dobrý den apod. Tedy vesnická amaterština patlající dohromady Vondráčkovou a AC/DC a kde jakou hovězinu, která jde kolem absolutně bez ladu a skladu a sebemenšáí snahy to nějak roztřídit, vyprofilovat, do nějakých autorským pořadů o něčem, prostě venkovští amatéři ovšem nikoli nacionalisté typu Blaník atd. Tato rádia to hrají na regionnální informace a zábavu, tedy mylně se domnívají, že když jsou místní, tak že proto, protože jsou místní a mají v názvu Jihlava a radio Contact Liberec apod. tak že se z nich každý radostí posere a vůbec si neuvědomují, že už je deset let jiná doba a že liodi chtějí styl, tedy raději si pustí třeba Beat z Prahy nebo Country rádio z Prahy nebo celoplošnou Evropu 2 anebo Kiss a někdo třeba i ten Blaník či Čas atd.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .