Rádio Junior povede Tomáš Vacek, ředitelé regionálních studií zůstávají

Rada Českého rozhlasu na včerejším zasedání schválila ředitele regionálních studií. Dosavadní šéfové regionů obhájili svůj mandát. Nové vedení bude mít dětský okruh Rádio Junior. Ředitele studií navrhl radě šéf rozhlasu René Zavoral.

Šéfredaktor Rádia Junior Tomáš Vacek. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Šéfredaktor Rádia Junior Tomáš Vacek. Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Noví a dosavadní ředitelé se svých funkcí opětovně ujmou s účinností od 1. října 2018. Zdeněk Duspiva povede i nadále studia ČRo České Budějovice a ČRo Vysočina. Zdeněk Levý pokračuje v řízení ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary, Milan Knotek zůstává ředitelem ČRo Sever a ČRo Liberec a Josef Podstata bude i nadále řídit ČRo Olomouc a ČRo Ostrava.

Řízením regionálních studií ČRo Regina DAB Praha a ČRo Region byl s účinností od 1. října 2018 pověřen přímo Regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Dětské Rádio Junior dostane řádného šéfredaktora. S účinností rovněž od 1. října 2018 bude toto digitální rádio řídit Tomáš Vacek. „Prokázal své kvality v době, kdy byl pověřen vedením této stanice. Věřím, že je pro něj pozice šéfredaktora nejen odměnou, ale také další profesní výzvou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Tomáš Vacek přišel do rozhlasu přišel v roce 2005 a působil na různých pozicích. V tehdejším Producentském centru se věnoval soutěžím pro mladé hudebníky Concertino Praga a Concerto Bohemia či mezinárodnímu festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Vedl také Tvůrčí skupiny nových formátů.

Se vznikem Rádia Junior se začal jako slovesný dramaturg věnovat především tvorbě pro děti, je autorem a jedním z interpretů úspěšného dětského seriálu Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou, několika pohádek nebo cyklu Kouzelná kniha Káji Kučery, za nějž získal ocenění na festivalu Prix Bohemia Radio. Od roku 2017 je moderátorem pořadu Noční Mikrofórum.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .