Rádio Impuls zlepšuje pokrytí přechodem do mono režimu

Nejposlouchanější Rádio Impuls už několik dní nevysílá ve stereo režimu. Po více než patnácti letech na trhu se tato stanice odhodlala k překvapivému kroku s cílem zlepšit pokrytí v problémových oblastech.

impuls-mikrofon-651

Pokrytí se zlepší, kvalita poslechu se zníží

Rádio Impuls se k tomuto kroku odhodlalo po několikaměsíčním testu, který probíhal od loňského října na vysílači Žižkov. Na změnu jako první upozornil server Digizone.cz s tím, že primárním cílem je zlepšení pokrytí. Nastavení vysílačů do mono režimu přibližně o šest decibelů zvýší kvalitu pokrytí a mohlo by vyřešit pokrytí oblastí s problémovým příjmem.

Obě celoplošné stanice, tedy jak Impuls tak Frekvence 1, se v průběhu svého působení na trhu pokoušely vylepšit své pokrytí pomocí dokrývačů nebo volných frekvencí, které se udělovaly v průběhu licenčních řízení. V podobném řízení má však celoplošná stanice náročnou pozici, jelikož její signál už tak zasahuje výraznou většinu obyvatel. Část problematických míst se tak dokrýt nepodařilo.

Posluchač dnes není odkázaný pouze na VKV příjem

Krok Impulsu je nicméně překvapivý zejména z toho pohledu, že přichází až po patnácti letech působení na trhu. Pokud by se tato stanice k podobnému kroku odhodlala kdykoliv po roce 2000, patrně by vzbudila úsměv u konkurence. Tehdy bylo běžné rádio jedinou reálně využitelnou platformou pro příjem rozhlasového vysílání.

Dnes má každý posluchač možnost konzumovat rádio na různých zařízeních. Mimo klasické FM vysílání i přes internet a mobilní aplikace. V takové situaci si nejposlouchanější stanice skutečně může dovolit i vypnout stereo vysílání na svých VKV vysílačích, jen aby dosáhla co nejlepšího pokrytí pro svou hlavní cílovou skupinu posluchačů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: