Rádio Impuls se na začátku roku 2012 výrazněji mění a zahajuje rok dobra

impuls

NÁHLED NOVÉHO OBALU UVNITŘ – Rádio Impuls vstoupilo do roku 2012 s mnohými novinkami, rozšiřuje totiž své aktivity na rozhlasovém trhu, dle svých slov „netradičním směrem“. Nejvýraznější novinkou je nová iniciativa „Pošli to dál„, která si klade za cíl „vykouzlit úsměv na rtech těm, kteří to nejvíce potřebují„. Lednové programové změny odráží „proměny posluchačských potřeb a preferencí a současně přinášejí zjednodušení a zpřehlednění vysílání„.

Novinka „Pošli to dál“ i v regionech

Rádio Impuls zahájilo rok 2012 novinkou „Pošli to dál„. Hlavní myšlenkou nového projektu „Pošli to dál“ pro rok 2012 je snaha o posunutí tradičního pozitivního poselství stanice ještě o krok dále směrem ke konkrétním činům. Stanice naplňuje dle svých slov to, co říká ve svých „úsměvových“ marketingových kampaních od roku 2006 (např. „Vyměňte si úsměv“, „Úsměv je všude“). „Snahou je v roce 2012 vykouzlit skutečné úsměvy na rtech lidí, kteří pomoc a radost nejvíce potřebují.“

SOUVISEJÍCÍ: Impuls má vlastní aplikaci pro iPhone a Android

Už od 11. ledna bude Rádio Impuls své posluchače vybízet k tomu, aby posluchači posílali příběhy lidí ve svém okolí. Stanice představí příběhy ve vysílání a představí speciální internetový projekt na webu www.impuls.cz. „Tam budou moci posluchači nový příběh nejen přihlásit, ale také projevit svoji solidaritu či sympatie a aktivně se do pomoci ostatním zapojit,“ doplňuje Rádio Impuls. Podobný projekt přitom už minimálně rok připravuje také brněnské Rádio Krokodýl.

ZAUJALO VÁS: To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (1.díl)

Snažíme se o to, aby vznikly jakési řetězy dobrých skutků. Proto jsme iniciativě dali název ,Pošli to dál‘. Každý, komu někdo prostřednictvím našeho projektu pomůže, se bude moci rozhodnout poslat svoji radost dál pomocí někomu jinému. Vše bude mít svoji odezvu jak na webu, tak přímo ve vysílání Rádia Impuls. Rádi bychom zvedli vlnu solidarity a porozumění, rozvířili debatu na téma mezilidských vztahů a dobrými skutky propojili a pozitivně nakazili celou Českou republiku,“ dodává Karolina Šimová, marketingová ředitelka Rádia Impuls.

Z ARCHIVU: RockZone je v chytrých mobilech iPhone a přístrojích s Androidem

Věříme, že optimistický pohled na svět přináší pozitivní výsledky a zlepšuje náladu v celé české společnosti. Proto jsme se rozhodli v dnešní době plné nejrůznějších starostí využít síly našeho média a přijít s projektem, který může být inspirací, nadějí a snad i radostí pro všechny naše posluchače a obyvatele České republiky,“ říká Karolina Šimová.

radiotv_googleplus_03

Nejen úsměvy, ale i úprava programu a zvukového obalu

Projekt „Pošli to dál“ není ovšem jedinou novinkou pro letošní rok. „Vzhledem k úspěchu hlavní zpravodajské relace „Sedm minut v sedm“ zavádí stanice začátkem roku 2012 druhé „velké“ zprávy ve 12:00, jejichž účelem je v prodlouženém čase obsáhleji informovat o aktuálních událostech dne. Zpravodajství v roce 2012 navíc stanice posiluje zařazením většího množství reportáží, anket, rozhovorů a glos, které své místo ve vysílacím schématu dostanou pravidelně ve 30. minutě každé vysílací hodiny,“ udává výčet novinek Rádio Impuls. Nový bude i slogan: „Zprávy, kterým důvěřujete“.

DOPORUČUJEME: To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (2.díl)

Cílem úprav programového schématu je celkové zpřehlednění a zjednodušení vysílání. Na jedné straně posílíme hudební složku a zahrajeme ještě více českých písniček, na straně druhé budeme dále rozvíjet kvalitu a důvěryhodnost našeho zpravodajství,“ vysvětluje Jiří Kőrber, programový ředitel Rádia Impuls. Přesunu se dočká pořad „Partnerské Impulsy doktorky Laury“ z víkendového dopoledního času na páteční podvečer. „Úspěšný pořad o sexu a partnerských vztazích současné přední odbornice na sexuologii Dr. phil. PhDr. Laury Janáčkové, CSc. se bude nově vysílat v pátek v 18:00 hodin, tedy ve stejném čase, kdy od pondělí do čtvrtka vysílá Rádio Impuls „Impulsy Václava Moravce“ a jeho délka bude celých 10 minut,“ potvrzuje změnu Rádio Impuls.

PSALI JSME: Server RadioTV je s vámi třináctým rokem, děkujeme za přízeň!

Poslední významnou změnou je nasazení nového zvukového obalu. Rádio Impuls do vysílání zařadí nové hudební jingly, nový zvuk dostanou zpravodajské relace (Zprávy, Počasí, Doprava 007), pořady Haló, tady Impulsovi a Fanda a jeho česká banda.

Autor článku:

Komentáře (5)

    1. Jerry Prohaska

      Podle mého soukromého odhadu Rádio Blaník měnit zvukový obal zatím nebude. Staniční hlas se tam měnil cca. před 2 lety. Sám programový ředitel Daniel Rumpík několikrát uvedl, že posluchači „zvukový obal plný kudrlinek“ nechtějí. Proč měnit to, co funguje.

    2. beat

      Blaník, a Impuls je to nejhorší co v dnešní době pluje éterem..bohužel.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: