Rádio Haná zpestřuje program, zařazuje rubriky se zajímavostmi

radiohana_perex_velkeAUDIO UVNITŘ – Nejposlouchanější regionální rádio v Olomouckém kraji na začátku února nasadilo do pravidelného programového schématu několik novinek. Přispět mají ke zpestření stávajícího vysílání a nabídnou řadu zajímavostí a informací. Jednou z novinek Rádia Haná je rubrika „Už vím proč“ a posluchačům má odpovědět na zvídavé otázky, druhou je pořad „Právě dnes“ odhalující události z kalendáře. 

S Rádiem Haná už víte proč

Odpovědi na zvídavé otázky předkládá posluchačům každý den v pravidelných časech Rádio Haná. Novinka s názvem „Už vím proč“ zodpovídá záludné dotazy. „Proč se červenáme, proč se líbáme, proč mají zvířata ocas nebo proč je zívání nakažlivé. I na tyto otázky vám dá od nového roku odpověď nejposlouchanější rozhlasová stanice v Olomouckém kraji,“ říká koordinátorka pořadu a vedoucí redakce Rádia Haná Dominika Večerková.

Několikrát denně (po 7., 11., 13. a 17. hodině) vyjadřují svůj názor či říkají své odpovědi samotní posluchači, posléze průvodkyně pořadem Dominika Večerková zodpovídá otázku a objasňuje důvody.

SOUVISEJÍCÍ: Rádio Haná má po deseti letech zpívané staniční identy a novou grafiku zpravodajství

Pořad si už během svého krátkého působení získal u posluchačů oblibu. Rádio Haná tímto pořadem může využít tzv. „talk-about efektu“, náplň může být zajímavým námětem hovoru posluchačů mimo rozhlasový éter. Nejzajímavější příspěvky zazní také během víkendu.

Kolem nás je spousta běžných věcí, nad kterými neuvažujeme, ale když už na to dojde, nedokážeme si je vysvětlit,“ říká programový ředitel Radia Haná Marek Berger a dodává: „Víte kupříkladu proč jsou naše prsty různě dlouhé, proč kočky dopadají na všechny čtyři nebo proč se smějeme?

Rádio Haná: Už vím proč by RadioTV.cz

Pohled do kalendáře a komentované hity milénia

Další novinkou je program „Právě dnes“, ranní moderátor Lukáš Kobza a redaktorka Růžena Tesařová připomínají posluchačům nejzajímavější události z historie, které se váží ke konkrétnímu dni v roce. Nechybí ale ani informace vztahující se k aktuálnímu datu a o očekávaných událostech. Pokračuje též projekt Kalendář povolání, v němž moderátoři Rádia Haná představují profese.

PSALI JSME: Rádio Haná SkyRock dostalo dva nové kmitočty

Rádio Haná se vyhýbá radikálním změnám, novinky do programu nasazuje kontinuálně, tzv. evolučním vývojem. Od začátku roku lze slýchat víkendovou rubriku „Týden v minutě“, v jehož rámci zazní zásadní události uplynulého týdne, témata nejsou čistě regionální, zaměřena jsou též na zprávy z republiky a světa.

Staniční hudební expert Roman Pachta od letošního roku nekomentuje výhradně hity 80., 90. let a současné „Hity číslo 1″. Nově též zprostředkovává zajímavosti k melodiím a skladbám z nového milénia.

Rádio Haná: Týden v minutě by RadioTV.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: