Radio Haná více akcentuje regionalitu, v listopadu připomíná revoluční roku 1989

Na podzim Radio Haná nezahálí a do svého denního programu přidává nové prvky, které mají zdůraznit regionální charakter. Rádio se nadále vydává za posluchači po celém regionu, aby jim zpříjemnilo den, vyhrávat se budou vstupenky na přední české i slovenské interprety. Stranou nezůstanou ani připomínky na revoluční rok 1989.

Radio Haná a hlídky v ulicích hanáckých měst a obcí, autor: Radio Haná

Radio Haná a hlídky v ulicích hanáckých měst a obcí, autor: Radio Haná

Radio Haná zvyšuje podíl regionálního zpravodajství

Od podzimu rozšiřuje Radio Haná podíl regionálního zpravodajství. Ke stávajícím relacím se zprávami z domova, ze světa a sportu (pět minut před celou) přidává v průběhu celého dne regionální informace v půl. K posluchačům se tak dostane ještě víc zpráv, přímo od nich z regionu. Samozřejmostí jsou zprávy o dopravě z Hané, a to minimálně dvakrát v hodině. „Jak se jezdí v Plzni? To se u nás nedozvíte. Jsme regionální rádio, s námi víte, jak se jezdí tady!

V pásmu Ranní džem 5–9 moderátor Lukáš Kobza servíruje posluchačům více hudby, ranní vysílání Radia Haná zprostředkuje vše stručně, svižně v příjemné a veselé náladě. „U nás nečekejte nudné dlouhé promluvy,“ promuje stanice.

Radio Haná ve svém vysílání poměrně intenzivně připomíná i revoluční rok 1989, každý den se ve speciálních pořadech hovořilo o 30. výročí Sametové revoluce. Nedílnou součástí speciálů jsou a byly vzpomínky na události, faktografické údaje a hudba související s tématy.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Rádio Haná SkyRock má nový hudební obal

Rádio Haná SkyRock má nový hudební obal. Změnily se znělky, jingly a předěly. Obsah a zaměření zůstává. SkyRock i nadále slibuje hudbu vybočující z mainstreamu. Cílem je oslovit publikum vyhledávající rockové stanice.

....

Zábava na Hané pokračuje – Souboj generací a soutěže

Zábavná soutěž Souboj generací se usídlila na vlnách Radia Haná hned několikrát denně (6.45, 8.45, 13.40 a 17.40). Moderátoři pokládají otázky související s historií i současností. Co znamená fráze „Vo co go?“ nebo co to je „svaťák“? Zájemci se můžou hlásit průběžně prostřednictvím webu rádia.

Na pořad Souboj generací dostáváme od posluchačů nadšené reakce. Právě proto připravujeme další sérii nahrávek. Vědomostní souboj mezi mladší generací do 25 let a generací rodičů a prarodičů pokračuje,“ říká programový a hudební ředitel rádia Marek Berger. Dodává, že redaktoři zamíří nejen do mateřských a základních škol, svůj prostor v rámci mladší generace dostanou rovněž teenageři.

Hlídky Radia Haná projely regiony křížem krážem, letos rozdaly přes 2,5 tisíce květin a 800 šťavnatých jablek. „V listopadu rozdáváme lístky na koncert Heleny Vondráčkové, Lucie, Malého prince či No Name,“ doplňuje Marek Berger.

Dva programy na 30 vysílačích

Radio Haná v květnu oslavilo 27 let v éteru, aktuálně nabízí dva hudební okruhy. Druhý program SkyRock přinesl do hanáckého éteru pestřejší hudební nabídku. Dohromady šíří rádia svůj program na 30 vysílačích. „Dlouhodobá péče o program a naše posluchače se v pozitivním odráží na výsledcích poslechovosti. V prvním pololetí nás denně poslouchalo 75 tisíc posluchačů, mezikvartálně to bylo o 13,6 % více. Alespoň jednou týdně si program Radia Haná naladí 134 tisíce posluchačů. To z nás činí lídra v kraji rovných 10 let. Rozhodně nespíme na vavřínech a chystáme řadu oblíbených soutěží, akcí a novinek,“ uvádí Marek Berger.

Jednou z on-air soutěží bude známá hra „Vánoce zdarma“, soutěž vyžaduje soustředěný poslech a díky Radiu Haná můžete vyhrát vánoční balíček. Pro příští rok se chystá další ze série plesů, sezónu protančí tým rádia v Šumperku, Olomouci, Uničově, Prostějově a Přerově.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .