Rádio Haná upravuje zvukový obal, představila hlavní zprávy a rozšiřuje zábavu

radiohana_zenaAUDIO UVNITŘ – Rádio Haná nasadilo do svého schématu několik novinek. Mimo jiné klade větší důraz na zábavu z vlastní produkce, v lednu skončily všechny licenční formáty. Postupnými změnami prochází též zvukový obal, nový staniční hlas získává větší prostor. Největší změnou jsou úpravy zpravodajství. Předzvěstí oslav dvacátého výročí zahájení vysílání Rádia Haná bude společenský ples.

Hlavní zprávy – zásadní novinka Rádia Haná

Větší porci regionálního zpravodajství dostávají od poloviny ledna posluchači Rádia Haná. K tradičnímu zpravodajskému souhrnu z regionu a sportu připravuje zpravodajská redakce i tzv. „Hlavní zprávy“, v ranním vysílání v 6.55, 7.55 a 8.55 přináší posluchačům servis z domova, světa a sportu. Hlavní zpravodajské relace v 11.55 a 15.55 jsou doplněny o Hanácký alarm, jak uvádí Rádio Haná, tradiční servis informuje o aktuálních případech policistů, hasičů a záchranářů z celé střední Moravy. Skladba nového zpravodajství je upravena následovně – pořad startuje stručný přehled, pokračují zprávy a na závěr doplní redaktorka souhrn zpráv.

Z ARCHIVU: Kalendář Rádia Haná a CD Pepina pokřtí David Deyl

Ve vysílání pokračuje i Infoservis EXTRA – Šest v šest, zpravodajský souhrn dne informuje o nejdůležitějších událostech každý všední den v 18.00. Zpravodajské relace dostávají novou zvukovou grafiku, upraveno je i self-promotion. Hlavní zprávy mají posílit postavení Rádia Haná, posluchači dostávají podrobný regionální servis doplněný o nejdůležitější informace ze světa. Novinky ve zpravodajství se týkají i Rádia Haná SkyRock, odpojovaný rockový okruh ovšem nemění zvukovou grafiku.

Self-promotion na zpravodajství Rádia Haná

Rádio Haná: „Baví nás bavit vás“

Prioritou Rádia Haná v oblasti zábavy bude v letošním roce zejména vlastní produkce. Licenční pořady Darja vás baví a Holky odvedle z vysílání Rádia Haná od ledna 2012 zmizely. Oba formáty připravovala kreativní agentura Leopardo, první z nich se sestávala ze dvou vtipů, druhý pořad byl vlastně rozhlasovou mikrokomedií s Jaroslavou Kretschmerovou.

Rádio Haná vsází na krátké humorné scénky, které si vytváří ve vlastní režii. Každý všední den si naladíte premiéru v Ranním jamu s Lukášem Kobzou (vysíláno mezi 5. a 9. hodinu). Program je reprízován po 12., 15. a 18. hodině. Nejpovedenější zábavná audia reprízuje Rádia Haná vždy na víkend. Náplní jsou humorné situace vztahující se zpravidla k současnému dění ve společnosti.

Humorná scénka Rádia Haná

V loňském roce posluchači spolupracovali s Rádiem Haná na tvorbě „Kalendáře povolání„, každý den se nyní dostávají profese opět do éteru. Moderátoři připomínají, kdo slaví v daný den. Kalendář povolání neinformuje jenom o svátcích profesí, nýbrž o netradičních křestních jménech a pranostikách.

V neposlední řadě zahájilo Rádio Haná spolupráci s Olomouckým deníkem (vydává Vltava-Labe-Press). Na stránkách regionálního listu se objevují příběhy Pepina z Hané v kreslené podobě. Autorem je Ivan Křemeček, jenž ilustroval řadu vtipů v humoristickém časopise TRNKY-BRNKY.

hana_pepin_denikPepin z Hané v Olomouckém deníku

Dvacáté narozeniny Rádia Haná se blíží

Rádio Haná pokračuje v kontinuálním obměňování zvukového obalu. V lednu představilo nový zvuk některých pravidelných formátů, zpravodajství a oblíbené Procházky pamětí. Upravený je i tzv. „otvírák“, tedy jingl otevírající danou vysílací hodinu.

Předzvěstí 20. výročí Rádia Haná bude společenský večer v NH Hotelu Olomouc. Rádio slibuje „největší společenskou událost v kraji za poslední dobu„. Konat se bude 24. února.

Otvírák Rádia Haná

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: