Rádio Haná SkyRock dostalo dva nové kmitočty

zasedani_rrtv

Minulý týden proběhlo 22. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v letošním roce. Na něm kontrolní orgán přidělil hned dva kmitočty pro rockový okruh Rádia Haná s přídomkem SkyRock. Alternativu přinese Rádio Haná na Blansko a do Vyškova. RRTV vyslechla navíc žadatele k udělení licence k celoplošnému rozhlasovému vysílání v pásmu středních vln Líbeznice 1233 kHz / 10 kW, proběhlo veřejné slyšení k licenčnímu řízení o Liberec 90,3 MHz s výkonem 200 W.

SkyRock Rádia Haná se dostane do dvou lokalit

Provozovatel Rádia Haná a Rádia Haná Olomoucko, společnost HAMCO, získal pro rockový okruh SkyRock souhlas s rozšířením stávajícího portfolia kmitočtů o dva nové kmitočty. Program Rádia Haná okruh Olomoucko se konkrétně dostane na Blanensko (88,7 MHz / 100 W). S výkonem 100 W jde ruku v ruce potenciální zásah posluchačů 31 218 obyvatel.

Druhý nový technický prostředek pro Rádio Haná s programem SkyRock je určen pro Vyškov, frekvence 101,1 MHz disponuje výkonem 50 W a díky tomu má dle výpočetního systému RadioLab „nejlepší rockový výběr“ potenciál oslovit až 31 279 obyvatel Vyškova a okolí.

Ani jeden z kmitočtů nebyl Radou pro rozhlasové a televizní vysílání shledán jako dostatečně bonitní pro vyhlášení samostatného licenčního řízení. RRTV se tak rozhodla na základě ústního vyjádření znalce.

main_rho

Další novinky ze zasedání RRTV

Provozovatel Broadcast Media získal povolení navýšit výkon kmitočtu Rádia Beat určeným pro Most (nominál 93,0 MHz), stávající výkon 200 W může být podle kontrolního orgánu navýšen na rovný dvojnásobek.

RockMax, který provozuje společnost AZ Media, se chtěl podívat za posluchači do Brna a přinést jim sem rockový formát. RRTV ale nominál 93,5 MHz s výkonem 50 W kvůli negativnímu stanovisku Českého telekomunikačního úřadu neudělila, k rozšíření kmitočtového spektra nedojde.

Rádio Jihlava má povolení upravit podíl mluveného slova, dosud stanici licenční podmínky diktují udržovat podíl na 10%, nově smí provozovatel NONSTOP upravit toto sledované kritérium na rozmezí 5-15%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .